YFI dalgalı denizde yüzmeye devam ediyor… Peki sırada ne var?

0 1

Yearn.finance’ın YFI tokenı geçtiğimiz birkaç gün içinde büyük dalgalanma yaşadı.

DeFi sektöründe devam eden zayıflıkla birlikte çeşitli farklı faktörler bunda rol oynadı.

Bu DeFi devini bu haftanın başlarında 16 bin dolarlık en düşük seviyelere düşüren teslimiyete dayalı bir elden çıkarmayı katalize etti. Bu şiddetli bir düşüş şeklinde gerçekleşti ve bunu 20 bin doların üzerine keskin bir “v-şeklinde” toparlanma izledi.

Ancak bu iyileşme kısa sürdü çünkü YFI şimdi bir kez daha aşağıya inme sürecinde.

Analistler şimdi kısa vadede daha fazla olumsuzluğun yakın olabileceğini ve bunun da 15 bin dolara düşmesine neden olabileceğini belirtiyor.

Bu aynı zamanda daha derin bir düzeltmenin başlangıcı olabilir ve traderlar ayı lehine üçlü tepenin oluşumuna işaret ediyor.

Bu yazının yazıldığı sırada Yearn.finance 18 bin dolarlık fiyatıyla yüzde 3ün üzerinde işlem görüyor. Bu 21 bin dolarlık günlük yüksek seviyelerinden kayda değer bir düşüşe işaret ediyor.

Kripto para birimi 16 bin dolarlık düşük seviyelerden toparlandıktan sonra bu zirvelere ulaştı. Kısa vadede daha yüksek seviyelerde devam edip edemeyeceği büyük ölçüde boğaların 16 bin dolarlık desteği ne kadar savunduğuna bağlı.

Aşağıda kırılırsa YFI onu 15 bin ve 13 bin dolar civarında daha düşük seviyelere indiren yoğun bir iniş başlatabilir.

Fiyatı düşmesine rağmen Yearn.finance ekosistemi her zamankinden daha güçlü ve temeldeki değeri yakında YFInın fiyatını geride bırakabilir.

YFI tüm DeFi için bir endeks bahsi olarak görüldüğünden daha yüksek veya daha düşük ralli olup olmaması tüm sektörün performansına bağlı olabilir.

Kripto para biriminin orta vadeli piyasa yapısı hakkında konuşurken bir tüccar kripto para biriminin tipik olarak bir varlık için makro yüksekliği temsil eden üçlü bir tepe modeli oluşturduğunu gözlemledi.

Bu nedenle Yearn.financeın YFI tokenu önümüzdeki günlerde ve haftalarda bazı önemli olumsuzluklar görecek şekilde konumlandırılabilir.

Analist aşağıdaki grafiği işaret ederken “Geri dönmek istiyor gibi görünüyor … pumplar bir sonraki emre kadar ertelendi” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku