YFI dalgalı denizde yüzmeye devam ediyor… Peki sırada ne var?

Abone Ol
YFI dalgalı denizde yüzmeye devam ediyor… Peki sırada ne var?
Emre Boran
 • 07 Ekim 2020
 • Yazar:

  Yearn.finance’ın YFI tokenı, geçtiğimiz birkaç gün içinde büyük dalgalanma yaşadı.

  DeFi sektöründe devam eden zayıflıkla birlikte çeşitli farklı faktörler bunda rol oynadı.

  Bu, DeFi devini bu haftanın başlarında 16 bin dolarlık en düşük seviyelere düşüren teslimiyete dayalı bir elden çıkarmayı katalize etti. Bu, şiddetli bir düşüş şeklinde gerçekleşti ve bunu, 20 bin doların üzerine keskin bir "v-şeklinde" toparlanma izledi.

  Ancak bu iyileşme kısa sürdü, çünkü YFI şimdi bir kez daha aşağıya inme sürecinde.

  Analistler şimdi, kısa vadede daha fazla olumsuzluğun yakın olabileceğini ve bunun da 15 bin dolara düşmesine neden olabileceğini belirtiyor.

  Bu aynı zamanda daha derin bir düzeltmenin başlangıcı olabilir ve traderlar, ayı lehine üçlü tepenin oluşumuna işaret ediyor.

  Bu yazının yazıldığı sırada, Yearn.finance 18 bin dolarlık fiyatıyla yüzde 3'ün üzerinde işlem görüyor. Bu, 21 bin dolarlık günlük yüksek seviyelerinden kayda değer bir düşüşe işaret ediyor.

  Kripto para birimi, 16 bin dolarlık düşük seviyelerden toparlandıktan sonra bu zirvelere ulaştı. Kısa vadede daha yüksek seviyelerde devam edip edemeyeceği, büyük ölçüde boğaların 16 bin dolarlık desteği ne kadar savunduğuna bağlı.

  Aşağıda kırılırsa, YFI onu 15 bin ve 13 bin dolar civarında daha düşük seviyelere indiren yoğun bir iniş başlatabilir.

  Fiyatı düşmesine rağmen, Yearn.finance ekosistemi her zamankinden daha güçlü ve temeldeki değeri yakında YFI'nın fiyatını geride bırakabilir.

  YFI, tüm DeFi için bir endeks bahsi olarak görüldüğünden, daha yüksek veya daha düşük ralli olup olmaması, tüm sektörün performansına bağlı olabilir.

  Kripto para biriminin orta vadeli piyasa yapısı hakkında konuşurken, bir tüccar, kripto para biriminin tipik olarak bir varlık için makro yüksekliği temsil eden üçlü bir tepe modeli oluşturduğunu gözlemledi.

  Bu nedenle, Yearn.finance'ın YFI tokenu, önümüzdeki günlerde ve haftalarda bazı önemli olumsuzluklar görecek şekilde konumlandırılabilir.

  Analist aşağıdaki grafiği işaret ederken, "Geri dönmek istiyor gibi görünüyor ... pumplar bir sonraki emre kadar ertelendi" dedi.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Yearn.finance ile ilgili her şey

  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.