Yeni Zelandalılar Artık Emeklilik İçin Bitcoin’e (BTC) Para Yatırabilir

0 12

Yeni Zelandalılar artık emeklilik planlarının bir parçası olarak dijital varlıklara yatırım yapabilecekler. Yerel fon yöneticisi NZ Funds’tan KiwiSaver Büyüme Stratejisi fonu, bilançosunun yüzde 5’ini Bitcoin’e (BTC) ayırdığını açıkladı.

Firmanın Baş Yatırım Sorumlusu James Grigor, altına yatırım yapmaktan memnunsanız, Bitcoin’e yatırım yapmaktan da memnun olacaksınız açıklamasında bulundu. Fon, büyük ölçüde tahviller ve hisse senetleri gibi geleneksel varlık sınıfları aracılığıyla oluşturuluyordu ancak Bitcoin’in de fona dahil edilmesiyle birlikte bu değişmiş oldu.

“Geleneksel varlık sınıfları hakkında hala olumlu bir görüşe sahip olabilirsiniz, ancak diğer fırsatları da kaçırmamak gerek.”

Yapılan açıklamada fon için Ekim ayından itibaren Bitcoin satın alınmaya başlandığını ve ortalama maliyetin ise 10.000 dolar seviyesinde olduğunu belirtildi. Grigor, Bitcoin’den genel olarak oldukça karlı olduklarını ve lider kripto parada yükselişin devam edeceğine inandığını belirtti.

2020 sonbaharına baktığımızda, Bitcoin’in kurumsallaştığı dönem olarak adlandırabiliriz. Çünkü ilk olarak 2020 yılının Ağustos ayında MicroStrategy ilk Bitcoin alımını gerçekleştirdi ve bununla birlike Eylül ve Ekim aylarında ek alımlar yaptı. Square’de benzer şekilde aynı ay içerisinde 50 milyon dolar değerinde Bitcoin satın alımı gerçekleştirdi.

Kurumsalların Bitcoin’e göstermiş olduğu ilgi yavaşlama belirtisi göstermiyor. Bu ayın başlarında JPMorgan Chase, varlıklı müşterileri için kripto para risk sepeti oluşturdu ve yatırımcılarını bu sepete yönlendirdi ardından Morgan Stanley’de benzer şekilde müşterileri için kripto para hizmeti sunmaya başladı.

Kore merkezli bir kripto para gönderme sağlayıcısı olan Delio’nun CEO’su James Jung, yaptığı açıklamada, Bitcoin’in alternatif yatırım ürünü olarak büyük popülerlik kazanacağını ve hisse seneti ve tahvillerle birlikte birçok yatırımın önemli bir parçası olacağını belirtti.

Bitcoin (BTC), yazım itibari ile 57.574 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku