Yeni Bitcoin network hash hızı yüksek fiyata işaret ediyor

0 0

Bitcoin (BTC) hash rate’i 19 Ağustostaki Blockchain.com izleme kaynağından alınan verilere göre tüm zamanların en yüksek seviyelerinden birisini daha kırdı.

Kripto para dünyasının amiral gemisinin en yüksek hash oranı yaz boyunca önceki rekorları kırmaya devam etti ve bugün 82.5 TH / sye ulaştı.

Kripto para biriminin hash oranı – bazen hash veya hesaplama gücü olarak da adlandırılır – belirli bir ağın her saniye gerçekleştirebileceği hesaplama sayısının ölçüsünü veren bir parametredir. Daha yüksek hash oranları madenciler arasında yeni blokların geçerliliği için rekabeti arttırıyor; Ayrıca% 51 saldırı gerçekleştirmek için gereken kaynak miktarını artırarak ağı daha güvenli hale getiriyor.

Yaz boyunca yayınlanan yeni kayıtlar dizisi yükselişe işaret ediyor. Ayrıca analistler ve yatırımcılar ağın gücünün ve sağlamlığının belirtilerini de yine bu hash oranından tahmin edebiliyorlar.

Bitcoin yarılanması- madenciler için önceden kodlanmış % 50 blok ödül indirimi – bir süre sonra Mayıs 2020’de gerçekleşecek.

Etkinlik bir koinin fiyatına ilişkin çıkarımlar yaratabilirken (kıtlığın artmasıyla) madenciler üzerindeki etkisi keskin bir şekilde izleniyor. Bazıları düşük blok ödüllerinin ağ katılımcılarını engelleyeceği ve ağın kazanç gücünü olumsuz yönde etkileyeceği endişesini taşıyor.

Bu ayın başlarında yayınlanan bir tweette Bitcoin yatırımcısı Max Keiser şunları ifade etmişti:

“Fiyat hashratei takip ediyor ve hashrate grafiği 9 yıllık boğa piyasasını sürdürüyor.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku