Yeni Başbakan hızlı girdi ve vergi alacağız dedi

0 0

Rusya’dan gelen haberler kripto para yatırımcısını üzecek cinsten… Zira Başbakan Mikhail Mishustin bu piyasayla ilgili pek de olumlu açıklamalarda bulunmadı. Bilindiği üzere Mishustin Rusya’da yakın zamanda gerçekleşen kabine değişikliği sonrası ülkenin yeni başbakanı olmuştu.

Mishustin’in diğer bir özelliği ise Rusya’da daha önce vergi kurumuna yöneticilik yapması. Doğal olarak açıklamaları da bu yönde…

Mishustin’in yaptığı açıklamada kripto para birimlerinin vergilendirilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Bunun için bir yol haritası belirlediklerini de sözlerine ekleyen yeni başbakan ‘kripto para alım satım işlemlerini izleyeceklerini’ de belirtti ve şöyle dedi:

“Kripto para işlemlerini vergilendirmenin gerekli olduğuna ve kripto para kullanmanın olası ekonomik sonuçlarını doğru bir şekilde değerlendirmenin gerekli olduğuna ikna oldum.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku