Yeni Anket Sonuçları Rusların% 74 ünün Bitcoin e Aşina Olduğunu Gösteriyor

0 0

Rusya Kamuoyu Araştırma Merkezi (VCIOM) 9 Nisan 2019 Salı günü ülkede yapılan Bitcoin hakkındaki kamuoyu araştırmasının sonucunu açıkladı. Elde edilen sonuçlara göre ankete katılan 1600 katılımcının sadece yüzde 36sı Bitcoin yatırımının karlı olmadığını söylüyor.

1.600 katılımcının yaklaşık 576sı BTCyi düşünmüyorken  raporlar Rus oligarşlerinin milyarlarca dolarlık Bitcoin depoladıklarını gösteriyor. Ankete katılanların %2’si ise hayatlarında bir kere bile olsun kripto para birimi aldıklarını kabul ettiler.

Bitcoin 2019 yılının başlangıcından bu yana %40 oranında yükseliş elde etti ve 2018 yılının Kasım ayında 3.100 dolara düşmesinden sonra %68 değer kazandı. Ayrıca 2014 yılında ABD yaptırımları uygulandıktan sonra Rus Rublesi dolar karşısında yüzde 100 düştü. Öte yandan Bitcoin aynı dönemde ABD Doları karşısında yüzde 1000 arttı.

Daha önce yapılan diğer araştırmalarda gözlemlenen eğilimi koruyarak ankete katılanların yarısından fazlası Bitcoin hakkında bilgi sahibi olduklarını söyledi. 

VCIOM tarafından rapore göre Rus vatandaşlarının büyük bir çoğunluğu Bİtcoin veya kripto paralara yatırım yapmayı mantıklı bulmasa da ankete göre katılımcıların %74’ BTC’ye aşina ve bunun ne anlama geldiğini bilmekte birlikte yüzde 9unun Bitcoin hakkında temel bir anlayışa sahip olduğunu kabul ettiğini söyledi. Bütün bunların yanı sıra %12’lik bir kitle ise Rusya’nın Bitcoin’i yasakladığını düşünürken katılımcıların %37’si ise isteyenlerin Rusya içerisinde rahatlıkla Bitcoin alabileceğini düşündüğünü vurguladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku