Yellow Card, Afrika da genişleme için 1,5 milyon Dolar yükseltti

0 1

Yellow Card bir başlangıç turunda 1.5 milyon dolar topladı. Nijeryalı kripto şirketi Afrikadaki faaliyetlerini genişletmek için bu parayı kullanacağını ve kıtadaki insanların dijital varlıkların alım satımını kolaylaştıracağını söyledi.

Yeni turdaki yatırımcılar arasında Celo Ekosistem Fonu aracılığıyla Polychain risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz ve Celo bulunuyor.

Güney Afrika ve Botswanaya genişleyerek 30.000 yeni satıcı ekleyen Yellow Card “kıtada egemen bir borsa olmak” amacında olduğunu açıkladı.

Firma bağış toplama ile birlikte Yellow Cardın 1 Eylülden itibaren Kenya ve Kamerunda başlatılacağını bildirdi.

Nijeryanın 2020 yılının ikinci çeyreğinde 34.4 milyon Dolarlık ticaret hacmi Afrikanın dijital varlık alanında en aktif ülkesi olmasını sağlıyor.

Chris Maurice ve Justin Poiroux tarafından 2016 yılında finansal katılım alanında kurulan Yellow Card Nijeryada 35 binden fazla yatırımcıya sahiptir. Şirket ülkede 35 milyon Dolardan fazla işlem gerçekleştirdiğini söyledi. Kullanıcılara nakit kredi kartı ve kripto para birimi aracılığıyla banka havalesi de dahil olmak üzere birden fazla ödeme seçeneği sunuyor.

Firma Walmartın eski ödeme hizmetleri kıdemli direktörü Jason Marshallın ekibe baş işletme sorumlusu olarak katıldığını da açıkladı.

Başlangıçta Bitcoin hediye kartı geliştirmek için kullanılan Yellow Card bankacılık sistemi aracılığıyla Nijeryaya para göndermenin yüksek maliyetlerini gördükten sonra 2018de “herkes için temel finansal hizmetler” amacını benimsedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku