Yatırımcılar temmuz ayında en fazla bu ‘altcoin’leri aldı…

0 6

Kripto para birimleri yılın ikinci çeyreğini çelişkili bir biçimde geçirirken üçüncü çeyreğine de durgun bir başlangıç ​​yaptı. Bitcoin fiyatı yatay hareket ederken büyük kriptoların çoğu BTC ile yüksek korelasyonları nedeniyle onu takip etti. Bununla birlikte piyasada Bitcoin ve Ethereumdan daha fazla dikkat çekmeyi başaran çeşitli altcoinler vardı.

Yatırım platformu eToronun yakın tarihli bir raporuna göre Bitcoin bir numaralı yatırım varlığı olarak kalmaya devam etti. Ethereum ise yine temmuz ayında ikinci sırada yer aldı. Bitcoin önceki aya göre yüzde 7 artarken Ethereum yüzde 89 kazanmayı başardı. Ancak haziran ayında yatırım hacmi açısından 15. sırada yer alan Binance coin yüzde 521 kazanarak altıncı sıraya yükseldi. Benzer şekilde Zcash yatırım hacminde yüzde 294 kazanarak 13. sıradan yedinci sıraya sıçradı.

Temmuzda bu altcoinler alındı

Grafik bireysel yatırımcıların çoğunun temmuz ayında Cardano [ADA] Tezos [XTZ] Zcash [ZEC] ve Binance Coin gibi daha yüksek performanslı altcoinleri seçtiğini gösteriyor. Bununla birlikte bu altcoinlerin büyümesi sadece Bitcoin ile güçlü bir korelasyondan değil aynı zamanda Haziran ayına kıyasla operasyonundaki artıştan kaynaklanıyordu. Her projede daha fazla geliştirme yapıldı örneğin Cardano 29 Temmuzda gerçekleşen Shelley ağının lansmanına hazırlanıyordu.

Binancein yakın tarihli bir raporuna göre altcoinler USDT-Teminatlı Sözleşmeler için teklif edilen getiriler açısından ilk 10 pozisyonu bile yönetti. VeChain [VET] ve Chainlink [LINK] sırasıyla yüzde 95 ve yüzde 70 kazanç kaydıyla diğer tüm kriptolardan daha iyi performans gösterdi. Bitcoin yüzde 24 getiri kaydetti. Bitcoindeki düşük ivme riski altcoinlerin başarılı olmasında da önemli bir rol oynadı.

Piyasa spekülatif bir yükseliş piyasasına doğru ilerlerken hareketlilik yüksek olmaya devam ediyor ve yatırımcılar altcoin kullanarak BTC piyasasında ani satış risklerinden korunmaya devam ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku