featured

Yapay Zeka Açıkladı: Bitcoin Ve Ethereum İçin Kritik Seviyeler!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere yapay zeka günden güne büyüyor ve kripto para piyasasına da etkileri oldukça arttı. Son olarak yapay zeka, Bitcoin ve Ethereum için Haziran ayı tahminlerinde bulundu! İşte detaylar…

Price Predictions, Bitcoin için Haziran sonu tahminlerinde bulundu!

Bitcoin (BTC) hala psikolojik açıdan önemli olan 28.000 dolar seviyesine yaklaşmaya çalışırken, merkezi olmayan finansın (DeFi) amiral gemisi olan varlık biraz olumlu işaretler göstermeye başlıyor ve bu da Haziran ayı sonuna kadar daha fazla yükseliş olabileceğini gösteriyor. Uzmanlar, kripto para analiz ve tahmin platformu PricePredictions’taki makine öğrenimi algoritmasına danıştı ve 2 Haziran’da görülen bilgilere göre 30 Haziran 2023 için Bitcoin fiyatını 27.540,35 dolar olarak belirledi.

Hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD), ortalama gerçek aralık (ATR), Bollinger Bantları (BB) ve diğerleri gibi göstergelere dayanan bu tahminlerin gerçekleşmesi halinde, tahmin edilen fiyat, yayın sırasında 27.110 dolardan el değiştiren Bitcoin’in mevcut fiyatına göre %1,59’luk bir artışı temsil edecek. 2 Haziran’da alınan en son grafiklere göre, Bitcoin fiyatı günlük %0,96’lık bir kazancın yanı sıra önceki yedi gün içinde %2,28’lik bir artış gösterdi ve geçtiğimiz ay boyunca %5,42’lik bir kayıp kaydetti.

Bir diğer yandan kripto para analiz platformu TradingView verilerindeki teknik analiz göstergeleri ise, hareketli ortalamalarda 9’u gösterirken bir alıma işaret ediyor. Bununla beraber osilatörler ‘nötr’ alanda yer alıyor ve 11’de bir alım öneren iyimser bir haftalık duyarlılıkla biraz karışık seviyelerde bulunuyor. 1 Günlük göstergeler ise ‘satış’ işareti veriyor.

Her şey göz önünde bulundurulduğunda, Bitcoin’in (BTC) öngörülen fiyata ulaşma kabiliyeti birden fazla faktöre ve göstergeye bağlı olacak. Örneğin, 200 haftalık üstel hareketli ortalama (EMA), destek ve direnç seviyeleri, 200 günlük EMA ve 0,382 oranlı Fibonacci seviyesi, Finbold’un 1 Haziran’da bildirdiği gibi Bitcoin fiyatının 23.000 dolara kadar düşebileceğini gösteriyor.

Google Bard, Ethereum için kritik seviyeleri açıkladı!

Henüz deneysel aşamada olmasına rağmen yapay zeka robotu Bard, kripto para birimlerinde pratik uygulamalar bulan etkileyici dil işleme yeteneklerini sergiliyor. Aracın benzersiz potansiyeli, Ethereum (ETH) dahil olmak üzere çeşitli dijital varlıklar için uygulanabilir fiyat tahminleri üretebilmesinde yatıyor. Uzmanlar, 1 Haziran’da Bard’ı kullanarak Ethereum’un 2023 sonuna kadar potansiyel fiyat yörüngesine ilişkin öngörülerini istedi. Bard, merkezi olmayan finans (DeFi) ve değiştirilemez token (NFT) piyasalarının sürekli büyümesi, ağın ana akım işletmeler ve kurumlar tarafından benimsenmesi ve Ethereum protokolünde yapılacak herhangi bir büyük değişiklik dahil olmak üzere fiyatı etkileyebilecek bir dizi faktör olduğunu belirtti ve sonuç olarak, bu faktörlerin olumlu olması durumunda “ETH’nin yıl sonuna kadar 2.500 dolar veya daha yüksek bir seviyeye ulaşabileceğini” söyledi.

Buna ek olarak Bard, saygın kurum ve platformların 2023 yılı sonu için kayda değer fiyat tahminleri hakkında da bilgi verdi. Bu tahminler arasında, kripto para birimi fiyat tahminleri yapmak için teknik analiz ve temel analizin bir kombinasyonunu kullanan bir finansal araştırma şirketi olan Gov Capital, Ethereum’un 2023’ün sonunda 2.587 dolarlık bir fiyata ulaşacağını öngörüyor.

Öte yandan, DigitalCoinPrice ortalama 2.878 dolarlık bir fiyat hedefi sunarken, kendi yapay zekasını kullanan PricePrediction, Ethereum’un 2023 yılında maksimum 3.000 dolar ve minimum 1.808 dolarlık bir fiyata ulaşacağını öne sürüyor.

Ethereum son 24 saatte %0,36’lık küçük bir düşüş göstererek 1.861 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, son yedi günde %3,40’lık bir kazançla olumlu bir eğilim yaşadı. Son 24 saat içinde fiyatta yaşanan hafif düşüş, yatırımcıların kârlarını güvence altına alması ya da kripto para piyasasında genel bir gerileme gibi çeşitli faktörlere bağlanabilir. Bununla birlikte, geçtiğimiz haftaki genel gidişat iyimserliğini koruyor ve Ethereum yatırımcıları arasında yükseliş eğiliminin devam ettiğini gösteriyor.

Gözlemlenmesi gereken kilit fiyat seviyeleri arasında 50 günlük hareketli ortalamaya karşılık gelen 1.784 dolarlık destek seviyesi yer alıyor. ETH için bu seviyenin altına düşülmesi daha önemli bir fiyat düşüşüne işaret edebilir. Öte yandan, 1.941 dolardaki direnç seviyesi 200 günlük hareketli ortalamayı temsil ediyor. Uzmanlara göre bu seviyenin üzerine çıkılması kayda değer bir fiyat artışına işaret edebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yapay Zeka Açıkladı: Bitcoin Ve Ethereum İçin Kritik Seviyeler!