Yaklaşık 700 milyon dolarlık kripto madenciliği yatırım hedefliyor

Abone Ol
Yaklaşık 700 milyon dolarlık kripto madenciliği yatırım hedefliyor
Serkan Aydın
 • 07 Eylül 2020
 • Yazar:

  Kazak bakan, kripto para madenciliği için 700 milyon dolardan fazla yatırım çekmek amacıyla halihazırda ön anlaşmalar olduğunu iddia etti.

   Kazakistan Dijital Kalkınma Bakanı Bağdat Mussin'e göre ülke, kripto para madenciliği sektörüne 300 milyar teng (714 milyon $) tutarında yatırımlarla ilgili görüşmelerde bulunuyor.

  Haziran ayının başlarında, başka bir Kazak bakan, bir parlamento tartışması sırasında kripto para birimlerinin yasaklanmasına karşı çıkarken, ülkenin önümüzdeki üç yıl içinde kripto para madenciliği çiftlikleri için 700 milyon dolardan fazla yatırım alabileceğini iddia etmişti.

  Reuters'ın haberine göre, bir hükümet toplantısında konuşan Mussin, ülkenin on üç kripto para madencilik çiftliği kurduğunu ve daha fazla yatırım çekmek için dört tane daha kurmak amacıyla çalışmalar yürüttüğünü söyledi.

  Atılan adımları doğrulayan Mussin, halihazırda kurulmuş olan madencilik merkezlerinin toplam 80 milyar teng (190 milyon $) yatırım çektiğini söyledi. Ayrıca, ülkedeki kripto para birimi madenciliğini desteklemek için 714 milyon dolar daha alma konusunda ön anlaşmaları tamamladıklarını vurguladı.

  Cointelegraph'ın bildirdiği gibi, Kazakistan, kripto para birimiyle ilgili faaliyetleri desteklemek amacıyla 2019'da kripto para birimi vergi düzenlemeleri oluşturdu. Vergi düzenlemesi, madeni paralar fiat paraya dönüştürülmediği sürece kripto madenciliği yoluyla kazançları vergisiz hale getirdi.

  Yasa ayrıca, Kazak kripto para birimi madenciliği firmalarının, donanımlarını başkalarına kripto para birimi madenciliği hizmetleri sunmak için kullandıklarında, veri merkezlerine benzer vergilere tabi olduklarını da belirtti.

  Bununla birlikte, yerel yasalar, Bitcoin (BTC) gibi teminatsız kriptolarınkini yasaklarken yalnızca varlık destekli kripto para birimlerinin madenciliğine izin vermektedir.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Kripto para madenciliği ile ilgili her şey

  Yaklaşık 700 milyon dolarlık kripto madenciliği yatırım hedefliyor

  Yaklaşık 700 milyon dolarlık kripto madenciliği yatırım hedefliyor

  Kazak bakan, kripto para madenciliği için 700 milyon dolardan fazla yatırım çekmek amacıyla halihazırda ön anlaşmalar olduğunu iddia etti.  Kazakistan Dijital Kalkınma Bakanı Bağd...

  • 07 Eylül 2020
  Kripto para madenciliğine tam 714 milyon dolar yatırım

  Kripto para madenciliğine tam 714 milyon dolar yatırım

  Kazakistan Dijital Kalkınma Bakanı Bağdat Mussin'e göre ülke, kripto para madenciliği sektörüne 300 milyar teng (714 milyon dolar) tutarında yatırım için görüşmelerde bulunuyor. Hazi...

  • 02 Eylül 2020
  Kripto madenciliği için değeri 600 bin doları geçen elektrik kullandılar

  Kripto madenciliği için değeri 600 bin doları geçen elektrik kullandılar

  Malezya'nın Johor eyaletindeki yetkililer, üç yıl içinde 600 bin dolardan fazla değerde elektrik çalınmasıyla ilgili olarak iki kripto operasyonunu düzenledi. Malezya Enerji Komisyonu'nun...

  • 01 Eylül 2020
  Kripto madenciliği sunucusundan milyar dolarlık yatırım

  Kripto madenciliği sunucusundan milyar dolarlık yatırım

  17.595 Antminer S19 ASIC rekor satın almasını açıkladıktan iki hafta sonra Core Scientific, milyarlık bir hedge fon ile genişletilmiş bir ortaklığa gittiğini duyurdu. ABD merkezli kript...

  • 04 Temmuz 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.