XRP Metrikleri Yükselişe Devam Ediyor! Büyük Sıçrama Sırada!

475

Küresel kripto para piyasası, beklenenden daha yüksek bir enflasyon oranı ile karşılaşmasının ardından 14 Ekim Cuma günü yeniden yükseliş sinyalleri veriyordu. Bununla birlikte, Ripple ekosisteminin yerel altcoin projesi XRP, en iyi kripto para birimleri arasındaki pozitif çizgisini sürdürmeye devam etti.

XRP fiyatı yeniden yükseliş hareketliliğine devam edecek mi?

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Analistler tarafından belirtilenlere göre Ripple ve SEC arasında devam eden davada Ripple adına iyimser güncellemelerle balinaların yeniden XRP fiyatını sert bir şekilde yükselmesine de yardımcı olmaya devam ediyor. Ripple’ın altcoin projesi XRP, son 24 saat içerisinde yüzde 2.34 oranında düşüş yaşadı ve şu anda 0.485 dolar fiyat seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce kripto para analistleri altcoin projesinin diğer kripto para birimlerinden ayrıldığını belirttiler.

Bununla birlikte, son 24 saat içinde büyük bir balina birikiminin de olduğu rapor edildi. Balina uyarısında yer alan bilgilere göre, en büyük kripto cüzdanları birden fazla işlem sonucunda yaklaşık 120,2 milyon XRP tokenı cüzdan adreslerine ekledi. Balinaların satın aldığı yaklaşık 60 milyon dolar değerinde token olduğu belirtiliyor. Kaydedilen en büyük işlemin ise, Bitso kripto borsasından 31,2 milyon dolar değerindeki XRP satın alımı gerçekleştiren bir balina olduğu aktarıldı.

Ripple ve SEC arasındaki dava süreci fiyatı nasıl etkiliyor?

Bu arada, balina hareketliliklerini izleyen sistem tarafından 100 milyon token’ın (yaklaşık 49.72 milyon dolar) geçişle devasa işlemlerinde olduğu aktarılıyor. 50 milyon XRP (24.3 milyon dolar değerinde) Ripple’dan bilinmeyen bir cüzdan adresine taşımayla ilgili bir başka şüpheli işlem de listeye girdiği bildirildi. Bununla birlikte, balinalar cüzdanlarından çok sayıda XRP token’ını birden fazla kripto borsasına da taşıdı. Token dampinginin çoğunun ise Bitstamp kripto para borsasında yapıldığı bildirildi.

SEC ile devam eden yasal sürecin, Ripple’ın altcoin projesinde gerçekleşecek fiyat artışını engellediği görüldü. Ancak son kararla birlikte, momentumu Ripple ve sanıklar lehine değiştirdi. Altcoin fiyatı son 30 gün içerisinde yüzde 50’nin üzerinde yüksek seyrediyor. 24 saatlik işlem hacminde ise marjinal olarak 2.32 milyar dolar seviyesine kadar yükseldiği belirtiliyor. Dava sonuçlanması ile birlikte ise altcoin fiyatının hangi yönde hareket edeceği merak ediliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku