Winklevoss Kardeşlere Göre Piyasadaki En Zeki Yatırımcılar Hangi Stratejiyi İzliyor?

0 2

  2020 yılı boyunca milyarder Paul Tudor Jones ve MicroStrategy gibi geleneksel finans devi Bitcoine yatırımlar yaptı. Gemini kripto para borsasının kurucu ortakları Tyler ve Cameron Winklevoss bu yatırımların BTCye büyük para girişlerinin bir parçası olduğunu söyledi.

Cuma günü yayınlanan bir CNBC röportajında ​​Tyler “Bu en akıllı yatırımcılar piyasadaki en zeki insanlar sessizce Bitcoin satın alıyor bu yüzden bu bir FOMO değil” dedi. Tyler Bitcoinin 2017deki perakende liderliğindeki boğa koşusunun aksine büyük kurumların bu gidişat için piyasada olduğunu açıkladı.

Bu yıl boyunca Tudor Jones ve Microstrategyye ek olarak Stanley Druckenmiller Square MassMutual ve Guggenheim Ortakları da Bitcoine yatırım yaptı. Kripto yatırımları para basma çabalarıyla dolu istikrarsız bir küresel ekonomik ortamda ortaya çıkmaya başladı.

Bitcoin genellikle bir değer deposu ve enflasyon koruması olarak altınla karşılaştırılır. Druckenmiller ve Tudor Jones böyle bir anlatının mantıklı olduğunu yinelediler.

Tyler Winklevoss şunları belirtti:

“Ayrıca Square ve MicroStrategy gibi halka açık şirketler bize gereken her şeyi kanıtladılar çünkü yaklaşan enflasyon para basımı ve pandemi süresince uygulanan karantina teşvikiyle enflasyondan ötürü endişelendikleri için nakitlerini Bitcoine yatırıyorlar.”

Bitcoinin oynaklığı sorulduğunda kardeşler Bitcoini altına kıyasla bir “satın al ve tut” stratejisi olarak adlandırdılar. Tyler “Şu anda Bitcoini altını sarsacak ve bizi Bitcoin için 9 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaştıracak yeni bir değer deposu olarak görüyoruz” dedi. “Yani aslında bir para birimi olarak kullanılması gerekmiyor ve gerçekten bir değer deposu ise dalgalanma önemli değil” diye ekledi. Milyarder ayrıca varlık için zaman içinde  oynaklığın azalacağını bekliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku