Willy Woo’dan Kritik Bitcoin Açıklaması: Dün Piyasada Neler Yaşandı?

733

Hodlers ve kaldıraçlı trader’lar arasındaki klasik bir ikilik, bu haftaki BTC fiyat düşüşünü Mart 2020’deki koronavirüs çöküşünden ayrı olarak belirliyor. Bir analiste göre, kaldıraçlı trader’ların kitlesel gevşemesi sayesinde Bitcoin (BTC) salı günü saatler içinde 9.000 doları fiyatından sildi. Çarşamba günkü bir tweet dizisinde ünlü analist Willy Woo, BTC/USD’nin salı günü 42.800 dolara düşüşünün sebebini inceliyor.

Woo: Bitcoin (BTC)’deki düşüşten marj borçluları ve açık faiz sorumlu olabilir

Bitcoin’deki büyük fiyat düşüşünün arkasında kimin olduğuna dair bazı söylentiler dolaşırken, analistler, düşüşün nerede başladığını anlamak için verileri inceliyorlar. Ünlü kripto analisti Willy Woo, koronavirüs önlemlerinin yol açtığı Mart 2020 kazasına benzetmelerin bol olduğunu, ancak salı günkü olayın büyük farklılıklar gösterdiğini düşünüyor. Woo, Bitcoin (BTC)’in durumunu şu ifadelerle özetliyor:

Kaldıraç piyasaları satıldı, ancak yatırımcı alımı daha da güçlendi. Bitcoin’in ani çöküşleri, kaldıraç kaybından kaynaklanıyor. COVID çöküşü, türevlerin aşırı tepki vermesiyle benzerdi, ancak o zamanlar yatırımcılar tarafından destekleniyordu. Bu tamamen farklı ve gizemli.

Woo daha sonra lider kripto para Bitcoin (BTC)’deki düşüşün, belirli bir faiz sınırına kadar borç alacak kişiler ve açık ilgi sonucunda kaynaklandığından şüphelendi. Klasik bir domino etkisinde, pozisyonlar, spot fiyatı ciddi şekilde etkileyen bir tasfiye “çağlayanı” ve olumlu bir geri bildirim döngüsü üretmek için çözülür.

Analist Salı günkü büyük satışı sağlıklı temizlik olarak yorumluyor

İlgili süreçler ortalama bir gözlemci için karmaşık olsa da Bitcoin (BTC)’in geri tepmesinin gücü ve devam eden yatırımcı alımları, hodler’lar arasındaki çekingen kişilerin olaya dahil olmadığını gösteriyor. Zincir üstü izleme kaynağı Whalemap’e göre, kripto pazarına yeni giren büyük hacimli yatırımcılar, satış tarafı baskısının büyük çoğunluğunu sağladı. Whalemap’in konuya ilişkin Twitter paylaşımı ise şu şekilde:

Yani dün bir satış yaptık. Hareket oldukça şiddetliydi ve spot piyasalarda büyük miktarlarda Bitcoin satılıyordu. Ama kim satıyordu? HODLer değil. Çoğunlukla balinalar ve aslında BTC’lerini çok yakın zamanda satın alanlar.

Bu arada, bir başka kripto analisti William Clemente’e göre salı günü, analiste göre saçma olan türev piyasalarında hoş bir sıfırlama sağladı. Woo’nun bulgularına ek olarak, Clemente Bitcoin (BTC)’in salı günkü durumunun ‘yatırımcı faaliyetini güçlendirme + Kaldıraçlı spekülatörler silinmesi = sağlıklı temizlik’ olduğunu ifade ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku