Wall Street te kripto para birimi odaklı fırsatlara dikkat

0 0

Bitcoinin fiyatı 10 bin dolara doğru yol alırken Wall Streette kripto para birimi odaklı bazı fırsatlar ortaya çıkıyor.

Görünüşe göre yatırımcılar Bitcoin ile doğrudan ya da dolaylı ilişkisi olan şirketlere para yatırıyor. Nasdaq listesinde yer alan Nvidia listenin en büyük kazananları arasında yer alıyor ve hisse senedi fiyatı bir önceki yıla göre yüzde 57 oranında arttı.

Çok uluslu çip yapıcıları yatırımcıların koronavirüs pandemisini azaltmak umuduyla uzatılmış karantinalarda bu grafiksel işlemcilere olan talebinin gittikçe artmasıyla satış gerçekleştiriyor. Virüsün ikinci bir dalgası Nvidianın malzeme talebini daha fazla arttırabilir ki bu da Wall Street analistlerinin teknoloji borsasında yüksekte kalmalarına izin verebilir.

Grafik Donanım Satış Artışı

MoneyWiredan Matt McCall perşembe günü Nvidianın kazanç raporunun önünde yayınlanan bir makalede üreticinin önümüzdeki çeyrek için keskin görüneceğini yazdı .

Analist “Orta vadeli güç Nvidianın sadece bu çeyrekte değil önümüzdeki yıllarda etkileyici sonuçlar vermeye hazır olduğu anlamına geliyor” dedi.

Bu arada Nvidia oyun donanımı olarak 1 milyar dolarlık kripto para madenciliği GPUlarının satışlarını yanlış beyan ettiği iddiasıyla hissedarlarına dava açtı . Kamuya açık hiçbir kanıt bu iddiaları desteklemese de madenciler kaçınılmaz olarak Nvidianın oyun GPUlarını Bitcoin de dahil olmak üzere kripto paraları çıkarmak için kullanıyor.

Nvidianın yakın rakibi AMD mart ayı satışları sırasında sert bir düşüş yaşamasının ardından beklenenden daha iyi verim bildirdi. Çip yapıcısı sadece Bitcoin madencilik makinelerini satmasa da oyun donanımı genellikle birçok kripto madenciliği donanımı fiili ekipman olarak hizmet ediyor.

Yatırımcılar rekor düşük tahvil getirileri ve riskli özkaynaklar arasında daha güvenli varlıklar için avlanırken sermayelerini güvenilir teknoloji hisselerine ya da Bitcoin altın gibi para birimlerine yatırıyor.

Bu madencilerin bitcoin madencilik ödüllerini yarı yarıya düşüren bir olay olan “ halving ” sonrası karlı devam etmelerine yardımcı olabilir . Kârlılık genişlemeye yol açarken genişleme Nvidia ve AMDden daha fazla satın almaya yol açar.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku