Wall Street Emektarından Elon Musk’a Çarpıcı Tepki: İşine Bak!

0 46

Wall Street ekonomistlerden Caitlin Long, Bitcoin (BTC) ekosistemindeki bir sonraki büyük FUD’un fidye yazılımı saldırıları şeklinde gelebileceğini ve bu saldırılara karşı koymak için daha fazla düzenlemenin gerekli olduğunu vurguladı. Long, Elon Musk’ın Bitcoin madencileri ile yaptığı toplantının piyasa için riskleri olduğunu belirtti.

Elon Musk ve Saylor toplantısı FUD’ı körükler!

Long’un bu öngörüsü, Michael Saylor ve Elon Musk’un çevre dostu hedeflerine ulaşmaktan sorumlu olacak bir Bitcoin madencilik konseyinin kurulmasını hızlandırmak için el ele vermelerinin ardından geldi. Musk, bir süredir sürdürülebilir enerji temasını teşvik ederken, pek çok kişiyi şaşırtan gelişme, gerçek bir Bitcoin tutkunu olarak görülen Saylor’un katılımı oldu. Long, Bitcoin madenciliğinin geleceğini tartışmak için iki milyarder arasındaki toplantıyı, FUD’ın en yüksek seviyeye çıktığı bir gelişme olarak görünüyor. Long, Musk’ın piyasayı etkilemeyi bırakıp işine bakması erektiğini de sözlerine ekledi.

Bitcoin topluluğu, Musk ile Kuzey Amerika’dan madenciler arasında kapalı kapılar ardında gerçekleşen görüşmesinden de memnun değildi. Bitcoin ağının merkeziyetsiz olması gerçeği, bu tip toplantıların sadece FUD’ı ataeşleyeceği anlamına gelir

Elon Musk Bitcoin (BTC) Madencileriyle Görüştü: Bu Ne Anlama Geliyor?
Elon Musk Bitcoin (BTC) Madencileriyle Görüştü: Bu Ne Anlama Geliyor?

Bitcoin madencilik konseyi fikri neden kötü bir fikir?

Bitcoin ağında yapılan herhangi bir değişiklik, seçilmiş bir azınlığın tekelinde olamaz ve bu, birinin Bitcoin ağına katılıp daha sonra topluluğun karar alma sürecine müdahale etmeye çalıştığı ilk sefer değil. Bunlardan en önemlisi, blok boyutunu artırarak ve madencilik süresini azaltarak Bitcoin ağını ölçeklendirmeyi öneren Roger Ver’dir ve hepimiz buna ne olduğunu biliyoruz. Musk, bu bağlamda Ver’den farklı değil çünkü sadece Bitcoin’in FUD’IN çevre için kötü olduğunu yaymakla kalmadı, şimdi de bir madencilik konseyi oluşturarak karar alma sürecini merkezileştirmeye çalışıyor.

Musk, Bitcoin’de madencilik merkezileştirme teorisini yaymak için çok çabalarken, gerçek Bitcoin tutkunları madencilerin ağ kullanıcılarının kontrolündeki kaderini madencilerin kontrol etmediğinin farkındadır. Yatırımcılar bu rolü üstleniyor. Long, Bitcoin geliştiricilerinin ağ ile ilgili herhangi bir değişikliğin her zaman kamuya açık olarak tartışılması gerektiğini talep eden bir 2016 taahhüdüne işaret etti.

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku