Wall Street Analisti Takip Ettiği 5 Altcoin Projesini Açıkladı

65

The Strategic Funds şirketi eş genel müdürü Marc LoPresti, piyasa stratejileri ve kripto para dünyası hakkında verdiği röportajda kritik açıklamalarda bulundu. Marc LoPresti, aynı zamanda yaptığı söyleşide takipte bulunduğu altcoin listesini de paylaştı.

LoPresti’ye göre ‘dipten alım’ riskli bir hareket

The Strategic Funds şirketi eş genel müdürü Marc LoPresti, son iki sene boyunca yatırımcılara fayda sağlayan ‘dipten satın alma’ stratejisinin tehlikeli bir hale geldiğini belirterek bu durumu ABD’de yükselen faizler, yüksek enflasyon ve halihazırda bulunan savaş durumuna bağladı. Analist konuyla ilgili yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi:

Bu stratejide dip noktalarını tahmin edebilmeniz gerekiyor ancak düşen bir bıçağı tutmaya çalışmak genel olarak iyi bir taktik değildir.

Bununla beraber Wall Street analisti LoPresti, Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşta bağış toplamak için sıkça yararlandığı altcoin gruplarından da bahsetti. Uzun süre boyunca devam eden düşüşlerin hemen ardından kripto paralar, bağış amacıyla kullanılmaya başlamalarından itibaren yükseliş ivmesi yapmış ve 2 trilyon dolar barajını yeniden geçmişti. Ayrıca Rusya’nın kripto paraları yaptırımlardan kaçmak için kullanacağı iddiasıyla beraber piyasada tekrar bir düşüş ivmesi hakim oldu.

“Analist’e göre Bitcoin, altcoin gruplarından ayrışacak”

Daha önce de kriptoarena.com olarak sözlerine yer verdiğimiz LoPresti, önümüzdeki dönemler için yaptığı konuşmada ise Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için boğa lehine görüşlere sahip olduğunu açıkladı ve ekledi: 

Sene sonuna kadar hem Bitcoin hem de Ethereum fiyatlarında oldukça önemli bir artış görebiliriz. Buna ek olarak Ethereum’un piyasa dominansı olarak Bitcoin’e karşı güçlenmeye devam edeceğini düşünüyorum.

LoPresti, özellikle merkeziyetsiz finans teknolojisi, NFT’ler ve Metaverse açısından anahtar rol oynayan altcoin projelerine odaklandığını ekleyerek, takip ettiği altcoin’lerin Ethereum (ETH) Polkadot (DOT), Solana (SOL), Cardano (ADA) ve Avalanche (AVAX) olduğunu belirtti. Analist’in kripto para piyasasının değişim yaşamaya devam etmesiyle beraber Bitcoin (BTC)’in altcoin gruplarından ayrışacağını da iddia etti ve ekledi:

Ayrışma henüz erken aşamada. Kripto varlıkların ayrışması nedeniyle piyasa mevcut durumda bazı altcoinlerin kullanım alanlarına daha fazla değer atfetmeye başlıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku