Fiyat Analizi: LUNA ve AVAX Bu Hafta Neler Yapacak?

187

Savaş haberleri ile çalkalanan kripto para piyasası oldukça dalgalı fiyat hareketleri ile geçtiğimiz haftayı tamamlamıştı. Peki altcoin piyasası ne alemde? İşte analist Rakesh Upadhyay’ın analizini yaptığı 2 kripto para birimi:

Terra (LUNA) teknik analiz

Terra ağının yerel tokeni LUNA, düşüş trendi çizgisinin üzerinde kapanış elde ettikten sonra yükseliş ivmesi kazandı ve fiyat yükseldi. Güçlü alımlar, fiyatı 70 dolardaki küçük direncin üzerine itti. Hareketli ortalamalar yükselişe geçişe işaret eden kesişimin eşiğinde ancak göreceli güç endeksi (RSI) aşırı alım bölgesine yakın ilerliyor. Analist Rakesh Upadhyay’a göre bu durum, boğaların üstün olduğunu, ancak LUNA/USDT paritesinin yakın vadede küçük bir düzeltme veya konsolidasyon sürecine girebileceğini gösteriyor.

Aşağı yönde boğaların önce 70, ardında da 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) hesaplandığı 61,70 dolar seviyesini savunması muhtemel. Fiyat her iki destekten de yukarı sıçrarsa, yükseliş hareketi ayıların tekrar sert direnç gösterebileceği 90 dolara kadar uzayabilir. Bu yükseliş beklentisi 20 günlük EMA değerinin altında günlük kapanış gelmesi durumunda geçersiz olacaktır.

Avalanche (AVAX) fiyat analizi

Avalanche (AVAX) fiyatı son birkaç gündür azalan kanal içinde işlem görüyor. Fiyat 20 Şubat’ta hareketli ortalamaların altına düştü, ancak boğalar bu seviyeyi geri alarak düşük seviyelerde güçlü alımların yaşanabildiğini gösterdi. Analist Rakesh Upadhyay’a göre boğalar şimdi fiyatı azalan kanalın direnç çizgisine itmeye çalışacak. Bu, dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye. Zira bunun üzerinde gelecek bir kırılım ve günlük kapanış, trendde olası bir değişikliğe işaret edecektir. AVAX/USDT paritesi önce 100 dolara ve ardından da 120 dolara yükselmeye başlayabilir.

Alternatif olarak, fiyat azalan kanalın direnç çizgisinden aşağı dönerse parite hareketli ortalamalara gerileyebilir. Fiyat hareketli ortalamaların üstünde kalırsa, kanalın üzerine doğru kırılım gerçekleştirme olasılığı artar. Bu yükseliş görünümü, fiyat mevcut seviyeden veya 70 dolardaki destekten aşağı düşerse geçersiz olacaktır. Kripto para piyasasına yatırım yapmak oldukça risklidir ve piyasa büyük ölçüde düzenlemeye tabi değildir. Bu nedenle yatırım yaparken risk altında olduğunuzu bilmeniz gerekir. Daha fazla altcoin fiyat analizi haberi için, Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku