Michael Saylor ve Wall Street Journal’dan Büyük Müjde! Bitcoin Uçacak!

324
ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun geçen hafta iki Bitcoin (BTC) vadeli ETF’sini onaylaması, kurumsal yatırımcılar arasında varlık sınıfını güçlendirdi.

110 trilyon dolar serveti yöneten 218 bin finansal danışman Bitcoin’e yönelecek!

Kurumsal yatırımcılar, artık herhangi bir teknik bilgiye sahip olmadan BTC’ye maruz kalabilirler. Finansal danışmanlar da artık müşteri portföylerinin bir kısmını Bitcoin’e de tahsis edebilir. MicroStrategy CEO‘su ve Bitcoin boğası Michael Saylor, ABD’de 100 trilyon dolardan fazla serveti yöneten 200 binden fazla finansal danışman olduğunu söyledi. Saylor’a göre, bu yatırımcıalrın artık BTC’yi portföylerine dahil etme olasılıkları daha yüksek çünkü bunun üzerinden para da kazanabiliyorlar.

 Geçen haftanın sonlarında Wall Street Journal, finansal danışmanlar konusunu ele alan bir makale yayınladı. Finans uzmanlarının yüzde 81’inin müşterilerinin geçen yıl içinde kripto paralara yatırım yapmaya istekli olduğunu söylediği Bitwise Asset Management anketine atıfta bulundu, bu da Bitcoin’e açık bir talep olduğunu gösteriyor. Massachusetts Mutual Life Insurance’ın başkanı Ben Cruikshank, finansal danışmanların “müşterileri rahatsız etse bile, aradıkları şeyleri sunma ihtiyacı hissettiklerini” söyledi. Çevrimiçi aracı kurum Interactive Brokers Group’un sunduğu yeni bir hizmet, finans uzmanlarının geçen hafta Bitcoin işlemi yapmalarını sağladı. Yeni hizmet, danışmanların müşterileri için kripto para satın almalarına ve hisse senetleri ve tahviller gibi geleneksel yatırımların yanına dahil etmelerine izin verecek.

Finansal danışmanlardan gelen talep, Bitcoin fiyatını artıracak

 ProShares ve Valkyrie, piyasa fiyatlarına dayalı sözleşmeler satın alıyorlar ve Grayscale gibi şirketlerin yaptığı gibi fiziksel BTC’yi tutmuyorlar. Bununla birlikte, ProShares fonu geçen hafta bir dizi işlem hacmi rekoru kırdı. Sadece iki gün içinde yönetimi altındaki varlıklarda 1 milyar dolara ulaşan ilk fon oldu ve ilk gün 1 milyar dolarlık hacim üretti.

 

Sıcak Gelişme: SEC Bitcoin ETF’sine Resmen Onay Verdi!
 
BTC fiyatları, geçen haftanın tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştıkran sonra, düzeltme yaşadı. An itibariyle Bitcoin 62 718 dolardan işlem görüyor. Kurumsal yatırımcıların  oynaklık nedeniyle satış yapma olasılığı daha düşük olduğundan, finansal danışmanlardan gelen ek talep uzun vadede  fiyatı daha da artıracaktır.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku