Vietnam daki Bu İnternet Kafenin Artık Farkli Bir İşlevi Var!

0 0

Bugüne kadar Bitcoin madenciliğiyle ilgili birçok ilginç gelişme gördük. Bitcoin fiyatının 50 nin dolara kadar çıkması sadece bireysel ve kurumsal yatırımcıları değil aynı zamanda internet kafeleri de cezbetmişe benziyor. Vietnam’ın en büyük internet kafe zincirlerinden birisi olan Computer Star da koronavirüs salgını döneminde kendisine oldukça kazançlı bir yol tercih etti.

Pandemi tüm dünyada işletmeleri etkilerken Computer Star karantina nedeniyle kapılarını kapattığı koronavirüs döneminde elindeki GeForce RTX 3080 ekran kartlarını kripto para madenciliği için kullanmaya karar verdi. Özellikle Ethereum madenciliğinin muaazam kazanç getirdiği şu günlerde GPU madenciliği yeniden popüler oldu. Kısa süre önce bir madencilik şirketinin içerisinde yüksek model ekran kartı bulunan binlerce dizüstü bilgisayarı sadece bu özellikten dolayı satın aldığı ortaya çıkmıştı.

Computer Star ise herkesin arayıp bulamadığı ekran kartlarına sahip olmasından dolayı bunu kazanca çevirmeye karar verdi. Koronavirüs salgını biter bitmez yeniden müşterileri ağırlayacak olan internet kafe zinciri şu an ise Ethereum madenciliği yapacak. Tabii ki madenciliğin bu şekilde kazanç sağlaması sonsuza kadar devam etmeyecek. 2018 yılındaki boğa sezonunda ciddi madencilik yatırımı yapıp fiyatlar 3 bin dolara kadar gerileyince zarar eden madenciler de bunun çok net farkında.

 Blockchain.com verilerine göre ise madencilerin sadece 13 Şubat tarihinde 54 milyon dolarlık kazanç elde etmesi madencilerin bu riski almasını sağlıyor. İnternet kafe devinin Ethereum’dan başka hangi kripto paraların madenciliğini yapacağı ise henüz açıklanmadı. En kazançlı seçimin ETH olması ise sadece bununla yetinmelerini sağlayabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku