Verilere göre, BTC balinalarının sayısı artıyor

0 0

Bitcoinin fiyatı Mart ayında 3.500 Dolarlık en düşük seviyesinden bu yana güçlü bir yükseliş trendi gösteriyor. Giderek artan girişin yasaklayıcı maliyetine rağmen BTC balinalarının sayısı artıyor. Henüz tüm zamanların en yüksek seviyesinde olmayan metriğin büyümesi kripto sektörüne artan miktarda sermaye girdiğini işaret ediyor. Bu nedenle öncü kripto para birimi Bitcoin ve genel piyasa için olumlu olduğunu söylemek gerekiyor.

Bir Blockchain analitik firması olan Glassnode kısa bir süre önce Bitcoin balinalarının sayısının (1.000 tokenlerini aşan varlıklar) son zamanlarda 1.800ün üzerine çıktığını bildirdi. Bu 2017 yükselişinin ortasından bu zamana kadar metriğin en yüksek seviyesi olarak kaydedildi.

“Bitcoin balinalarının sayısı (1 K BTCye sahip varlıklar) son aylarda yukarı doğru bir trend gösteriyor. Bu daha yüksek net değere sahip bireylerin BTC Dolar fiyat artışı beklentisiyle Bitcoine yatırım yapmak için alana girdiğinin bir göstergesidir.”

                                                Glassnodedan bildirilen balina sayısı ile BTCnin makro fiyat hareketinin grafiği

Üst düzey bir Blockchain analitik firması Coin Metrics son zamanlarda çıkan olumsuz haberlere rağmen Bitcoin fiyatının son birkaç hafta içinde dikkat çekici olmasının nedenleri ile ilgili birçok gösterge paylaştı.

Bu göstergeler şu şekildedir:

1. Bitcoin 2017 yükselişi gerçekleşmeden önce olduğu gibi istikrarlı bir şekilde artıyor. Varlık 2017deki gibi ilerlemeye devam ettiği takdirde 2021in ilginç bir yıl olacağı öngörülüyor.

2. Bitcoinin piyasa değeri-gerçekleşen değer oranı son yükseliş ile aynı yörüngeyi koruyor.

3. Borsalarda tutulan BTC sayısı azaldı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku