Vergi ödemelerinde Bitcoin kabul edecek

0 0

Kripto paralar giderek daha fazla benimseniyor. İsviçrenin Zug kantonu vergi ödemelerinin Bitcoin ve Ether olarak ödenmesine izin verecek

İsviçrede hedge fonlarının kripto şirketlerinin ve emtia traderlarının merkezi olan Zug kantonu vatandaşlarının vergi ödemelerini Bitcoin ve Ether cinsinden yapmalarına müsaade edecek.

Kanton tarafından yapılan açıklamada “Hem kişiler hem de şirketler için 100 bin İsviçre Frankına kadar olan vergi ödemelerini kripto para ile yapmak mümkün olacak.” dendi. 127 bin kişinin yaşadığı bölge Zug merkezli aracı kurum Bitcoin Suisse AG ile ortaklaşa çalışıyor. Bitcoin Suisse dijital paraları franka çevirip ilgili tutarı devlete aktarıyor.

Düşük kurumlar vergisiyle ünlü Zug bazı resmi hizmetler için 2016 yılından bu yana Bitcoin cinsinden ödeme kabul ediyor. Kripro para dostu regülasyon ve dijital paralara yönelik olumlu tavrından dolayı İsviçrede kripto şirketlerine ilgi artıyor.

Ülkenin önde gelen bankaları ve küresel bankalar yüksek volatilite ve güvenlik endişesiyle şimdiye kadar blockchain bazlı hizmetler sunmaktan büyük ölçüde uzak duruyordu. Ancak uzmanlar Bitcoinin pandemi dönemindeki yükselişiyle enflasyona karşı hedge işlevi bile görebileceğini belirtiyor.

Bitcoin Suissein kurucusu ve başkanı Niklas Nikolajsen sektörün bakışının değişebileceği söyledi. Nikolajsen “Yarım trilyon dolarlık bir piyasayı herkes umursar. Artık Bitcoin işlemlerine ters neredeyse hiçbir şey yok. Tamamen ana akım haline geldi” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku