Venezuelalıların bazıları için, pasaport başvurularında Bitcoin ile ödeme mümkün

0 1

Venezuelanın SAIME olarak bilinen Kimlik Göç ve Yabancılar İdari Servisi Bitcoini Venezuella pasaportu isteyen vatandaşlar için yeni bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeyi planlıyor.

Twitter kullanıcısı BTCLovera “Sadece kişisel olarak onayladım ve bu tamamen doğru. Venezuela Göçmenlik Servisi ödemeler için Bitcoin kabul ediyor. Pasaportu yenileyin veya bir uzantı isteyin” şeklinde yazdı.

Benzer ödemeler ülkede Venezuellanın kendi sözde kripto para birimi Petro (PTR) kullanılarak da yapılabiliyor. Şimdiye kadar diğer tek seçenek Bolivares ile merkez bankası aracılığıyla satın almak şeklinde bir uygulama gerçekleşti.

Venezuela kendi vatandaşlarına bu hakkı tanımıyor

Bu seçeneğin Venezuelada yaşayan kullanıcılar için mümkün olmaması ise oldukça şaşırtıcı karşılandı. Orijinal Reddit Postun yazarı dahi bu seçeneği yayınlandıktan sadece birkaç saat sonra reverify edemediğini söyledi.

SAİME henüz yeni ödeme seçeneğini resmi olarak onaylamadı. Sistemin ne kadar süre etkinleştirildiği veya Bitcoin ödemelerine erişmek için gereken belirli bir kullanıcı profili olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Ödeme adreslerinin verilmesi ve yönetimi için Saime Nicolás Dorier tarafından oluşturulan tanınmış bir BTC ödeme işlemcisi olan Btcpayserverı hayata geçirdi. Sistem piyasa fiyatlarının altında kendi döviz kurunu kullanıyor gibi görünüyor.

Kullanıcı arayüzü kredi kartı ödemelerinin de etkinleştirileceğini belirtmesine rağmen bu yöntemin ek ücret veya cezaya tabi olup olmayacağı netlik kazanmadı.

Juan Rios Villasmil Twitter aracılığıyla “ Sadece Bitcoin kullanarak ödemeleri kabul ediyor. Kredi kartlarının kullanımı yakında engellenir açıklamasını yaptı.

Bu gelişmekte olan haberin Venezuella hükümetinin Petroya karşı tutumundaki bir evrimi yansıtabileceği düşünülüyor. Maduro rejimi son zamanlarda ülke genelinde tüm bu ödemelerinin neredeyse %15inin Petro kullanılarak yapıldığını açıkladı.

Bu tür istatistikler tokenin yaygın kullanımını teşvik etmek için yeni bir devlet destekli plan tarafından güçlendirilen keskin bir yükselişe işaret ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku