VANECK / SOLIDX BITCOIN ETF Sİ, HALKTAN ÇOĞUNLUKLA OLUMSUZ YORUMLAR ALIYOR

0 0

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonununun VanEck / SolidX
hakkında başlattığı süreç hakkında karar verme ile ilgili yapılan yedi yorumdan altı tanesi olumsuz. Çoğu SECi ETFyi reddetmeye çağırdı. Yorumlar 13 Şubat – 12 Mart tarihleri ​​arasında yapıldı. Ankete katılanların çoğu benzer kaygılarını dile getiriyor; bitcoin’in oynaklığına işaret edip kripto para biriminin manipüle edilebileceğini söylüyor.

Ankete katılanlardan Sam Ahn bitcoinin “herhangi bir değer” olmadığını iddia ediyor ve ekliyor;

Somut varlıkların asli değerleri genelde piyasa fiyatlarına göre belirlenir. Eğer SEC bu mantığı kullanıp para birimi tabanlı bir ETF’yi onaylarsa daha sonra Bitcoin için yapılan ETF başvurusunda da aynı mantığı kullanmak zorunda kalır. Bitcoin’in herhangi bir asli değeri yok ve SEC’in bir an önce asli değer kavramının ne olduğuna dair kesin bir tanımlama yapması gerekiyor.”

D. Barnwell benzer endişeleri dile getirerek bitcoinin finansal bir ürün olup olmayacağını değerlendirmek için bekle yaklaşımını tercih ediyor.

Ancak Sami dos Santosun en yeni yorumu bitcoini “devrimci” olarak tanımlayan farklı bir bakış açısı sunuyor. Dos Santos ETF onayının kripto para birimleri için “kripto-para piyasasında daha fazla güvenlik” sağlayacağına inanıyor

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku