İşte Uzun Vadede Yatırım Yapmak İçin En İyi 5 Kripto Para Birimi!

69

Kripto para piyasası, yatırımcıları hayal kırıklığına uğratmaya devam ediyor. Pazartesi günü 1,52 trilyon dolara yükselen toplam değeri o zamandan beri 1,42 trilyon dolara düştü. Analist Simon Chand ise uzun vadeli getiriler için satın alınacak en iyi 5 kripto para birimini seçti.

Lider kripto para Bitcoin (BTC)

Bitcoin (BTC), uzun vadeli getiriler söz konusu olduğunda tartışmasız nihai kripto para birimi olmaya devam ediyor. Yazım sırasında 33 bin doların biraz üzerinde olan BTC son yedi günde yüzde 2 ve son iki haftada yüzde 5 düştü. Ayrıca, ATH’si 64,804 dolardan sonra yüzde 49 düştü.

Yukarıdaki grafiğin gösterdiği gibi, Bitcoin’in direnç ve destek seviyeleri şu anda düşüyor. Destek ayın başında 33 bin dolar civarındaydı. Ancak şimdi 32 bin dolar civarına düştü. Bununla birlikte, Bitcoin için uzun vadeli durum her zamanki gibi güçlü olmaya devam ediyor. Haziran ayındaki bir Pantera Capital raporu, BTC’nin 11 yıllık trend çizgisinin 62.500 dolarlık bir fiyatı gösterdiğini belirtti. Tarihsel fiyat verilerine dayanan bu trend çizgisi, 2022’nin başında yaklaşık 100 bin dolarlık bir fiyatı da gösteriyor.

İki numaralı kripto para birimi Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH), uzun vadeli satın almak için başka bir harika kripto para birim. Fiyatı 2.100 dolar olan ETH, son 24 saatte yüzde 3 düştü. Ancak son iki haftada yüzde 6 arttı. Bununla birlikte, geçtiğimiz ay yüzde 16,5 ve ATH’si olan 4.356 dolara kıyasla yüzde 51 düştü.

Bu kaymalara rağmen Ethereum’un geçen yıl yüzde 750 artması uzun vadeli potansiyelini gösteriyor. Ayrıca, Ethereum 2.0’ın gelişi muhtemelen kripto para biriminin sektördeki hakimiyetini artırabilir. Bu fiyat artışları anlamına geliyor.

Ripple (XRP)

Ripple (XRP) fiyatı son haftalarda zarar görmüş olabilir. Ancak yine de uzun vadeli getiriler için satın alınabilecek en iyi altcoin’lerden biri. Geçen hafta yüzde 7,5, son iki hafta içinde yüzde 8 ve son 30 gün içinde yüzde 30 düştü.

Bu açıkçası pek iyi bir gidiş değil. Bununla birlikte, XRP’nin 2021’in sonuna veya 2022’nin başına doğru SEC ile olan davası sona ereceği zaman yükselme şansı oldukça yüksek görünüyor. Kripto para piyasası ve fintech alanında faaliyet gösteren pek çok avukata göre bu dava Ripple için olumlu sonuçlanacak.

Cardano (ADA)

Cardano (ADA), mevcut gerileme sırasında çoğu altcoin’den daha iyi performans gösterdi. Son 30 günde yüzde 15 ve ATH’si olan 2,45 dolardan yüzde 45 düştü. Bu, dik bir düşüş gibi görünebilir. Ancak birçok kripto paranın ATH’lerinden bu yana yaşadığı düşüşler kadar dik değil.

Cardano, ağustos ayı sonuna kadar vadesi gelen akıllı sözleşmeleri kullanıma sunma sürecinde. Bunu yaptıktan sonra, merkezi olmayan uygulamaları barındırabilecek ve bu da onu Ethereum ve Binance Smart Chain’e ciddi bir rakip haline getirecek.

Yükselmesi öngörülen kripto para Uniswap (UNI)

Uniswap (UNI), son zamanlardaki düşüş eğilimini karşılayan birkaç kripto para biriminden biridir. Geçen hafta yüzde 15 ve son iki haftada yüzde 14 artarak 20 doların biraz üzerinde seyrediyor. Bununla birlikte, son 30 gün içinde yüzde 12 ve 44,92 dolar olan ATH’sinden bu yana yüzde 54 düştü.

UNI’nin diğer kripto para birimlerinden daha güçlü bir şekilde toparlanmasının iki temel nedeni var. Öncelikle UNI, platformunun üçüncü versiyonunu piyasaya sürdü. Daha genel olarak, merkezi borsalara olanlardan dolayı UNI yükseliyor gibi görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Insidebitcoins.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku