Uzmanlara göre, Kripto avukatları endüstrinin yaygınlaşmasıyla sıcak talepte…

0 1

Kripto şirketleri endüstri daha köklü hale geldikçe yasal yetenekler arıyor.

Bloomberg Yasasından yakın tarihli bir makaleye göre kripto piyasasının yakında yasal işe alımda düzenleyici gri bölgelerden çıkarken bir artış görme ihtimali bulunuyor.

Yayın Coinbasein eski Facebook Başkan Yardımcısı ve Genel Danışman Vekili Paul Grewali hukuk ekibinin lideri olarak seçtiği haberinden sonra sektörden bir dizi uzmanla röportaj yaptı.

Ana fikir birliği kripto endüstrisindeki şirket içi işe alım miktarının yakın gelecekte özellikle piyasanın aktif olarak finansal ana akımın içine girmesi nedeniyle önemli ölçüde artacağı yönünde oldu.

Özellikle kripto para borsası Krakenin baş yasal yetkilisi Marco Santori Bloomberge yasal ekiplerinin 2021de iki katına çıkacağını söyledi.

Bu arada çoğu ülkede kesin bir düzenleyici çerçeve hala eksiktir. Bloomberg Yasası ile yaptığı konuşmada Ripple’ın genel danışmanı Stuart Alderoty endüstrinin “bu teknolojinin potansiyelini hem tanıyan hem de teşvik eden akıllı düzenlemelere” ihtiyaç duyduğunu vurguladı.

Santoriye göre mevcut özel yasaların eksikliği kripto endüstrisini özellikle “entelektüel bir meydan okumayı seven” avukatlar için cazip hale getiriyor.

Kriptonun yaygınlaştığına dair işaretler

Bu yıl kripto paraların finansal ana akıma girebileceğini gösteren birkaç önemli örnek vardı. JPMorgan Chasein Coinbase ve Geminiyi müşteri olarak aldığı bildirildi. Son zamanlarda haberler potansiyel olarak borsada listelenen Coinbasei dolaşmaya başladı.

Global ödeme devi PayPal da kısa süre önce kripto yeteneklerini işe almaya başladı. Bu noktada avukatları değil mühendisleri arıyorlar.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku