Uzmanlar Tarih Verdi: Cardano Bu Fiyata Yükselecek!

207

Kripto para endüstrisi uzmanlarından oluşan bir panelde, Cardano (ADA) fiyatının 2025 yılına kadar ki süreç içerisinde 2,93 dolar seviyesine ve 2030 yılına kadar ki zamanda da 6,53 dolar seviyesine kadar çıkabileceğini belirtiyorlar. Ancak uzmanlar 2022 yılının sonuna kadar ki dönemde, yerel altcoin’i ADA’nın sadece 0,63 dolar seviyesinden işlem göreceğine inanıyorlar.

Cardano yıl sonuna kadar hangi seviyede olacak?

Finder tarafından ankete katılan kripto para birimi uzmanları kendi beklentileri doğrultusunda, Cardano ekosisteminin yerel token’ i ADA’nın yıl sonuna kadar yüzde 40’ın üzerinde bir yükseliş görebileceğini öngörüyorlar. Ocak ayında gerçekleştirilen benzer bir Finder anketinde yer alan verilere bakıldığında ise, uzmanların Cardano’nun yılı ortalama 2,79 dolar seviyesi ile kapatacağını ve 2030 yılına kadar 58 dolar seviyesine kadar çıkacağını öngördüğü yeni tahminden uzak olduğu görülüyor.

Uzmanlar Tarih Verdi: Cardano Bu Fiyata Yükselecek!

Ankete katılan uzmanlar arasında, ADA’nın yıl sonuna kadar sadece 0,5 dolar, 2025’in sonuna kadar ise 5 dolar olacağına inandığını söyleyen Brighton Üniversitesi kıdemli öğretim görevlisi Paul Levy’de bulunuyor. Levy düşüncelerini şu şekilde dile getiriyor:

Bazı sağlam mucit temelleri olan bir hisse kanıtı blockchain’i olan Cardano’da Ethereum’a meydan okumak ve hatta onu geçebilmek adına hala çok fazla potansiyel bulunuyor. Proof of Stake, gelecekte tüm kripto para birimlerinin değilse de çoğunun geleceği olacaktır.

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Uzman, ADA’nın son zamanlardaki fiyat oynaklığına rağmen “iyi yerleştirilmiş” olduğunu belirtiyor. Benzer şekilde, CoinFlip kurucusu ve başkanı Daniel Polotsky, ADA’nın yılı 0,37 dolardan kapatacağına inandığını açıkladı. Polotsky, artan popülaritesine rağmen ADA’yı satma zamanının geldiğine inanan yüzde 48 oranına dahil olan isimlerden.

Polotsky’e göre ADA’nın fiyatı ve hype “rakiplerine kıyasla kilitlenen nispeten düşük toplam değeri göz önüne alındığında çok yüksek.” Uzman, Cardano’nun 2015 yılında kurulup 2017’de piyasaya sürülmüş olmasına rağmen, erken hareket avantajını “daha hızlı inşa eden” rakiplerine kaptırmış olduğunu da paylaşıyor.

Ankette Vasil Hard Fork yer aldı

Finder, sektör hakkındaki düşüncelerini tanımlamak adına kripto para birimi uzmanlarıyla üç ayda bir düzenli olarak anketler düzenliyor. 53 uzmanla gerçekleştirilen Cardano’nun fiyatı hakkında gerçekleştirdiği ankette, yüzde 26’sının bekleme zamanının geldiğine ve yüzde 26’sının ADA satın almak için iyi bir zaman olduğuna inandığını bulduğunu söyledi. Ayrıca panelde yüzde 51’inin kripto para ağına “büyük bir performans artışı” sağlaması beklenen ve yaklaşmakta olan Vasil Hard Fork’un Cardano’nun faydasını artıracağına inandıkları ve yüzde 37’sinin de bu gelişme sonucunda bir fiyat artışı beklediği belirtiliyor. Yüzde 17’si bu artışın kısa ömürlü olacağına inanırken, yüzde 20’si Hard Fork’tan uzun vadeli kazançlar oluşacağını öngörüyor.

Swinburne Teknoloji Üniversitesi direktörü Dr. Dimitrios Salampasis, Hard Fork’un ağa verimlilik ve optimizasyon getireceğini ve “Smart Conract’lar kullanan daha yenilikçi projeleri destekleyeceğini” paylaşıyor. Finder’s panelinin yüzde 17’si özellikle Hard Fork’un fiyat düşüşüne yol açacağına inandıklarını bildirmeye devam ediyor. Çünkü bazıları Ethereum’un “sharding”i gerçekleştiğinde Hard Fork’un geçersiz kalacağını düşünüyorlar.

Yapay zeka tabanlı fiyat tahmine göre önemli bir artış yaşanacak

Yapay zeka tabanlı bir fiyat tahmin modelinde Cardano’nun yerel tokeni ADA fiyatının 2022 Eylül ayına kadar ki dönem içerisinde 2,9 dolardan işlem göreceği ve altcoin’in mevcut fiyatından önemli bir artışı temsil edeceğini öne sürüyor. Geçtiğimiz süre içerisinde Grayscale Investments, yatırımcılara Ethereum’u diğer token’ların dışında tutarken akıllı sözleşme blockchain ağları imkanı sunan fonundaki en büyük holdingler olarak hem ADA hem de SOL’u koruduğu açıklamasında bulundu.

Grayscale Smart Contract Platform ex Ethereum Fund (GSCPxE) verilerinde yer alan bilgilere göre, Cardano tahsisi şu anda yüzde 30,7, yani fonun her hissesinin üzerinde 4,4 ADA bulunuyorken, Solana tahsisine bakıldığında, hisse başına 0,044 SOL’u temsil eden yüzde 26,01 oranında olduğu belirtiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cryptoglobe
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku