Ünlü YouTuber Nintendo Gameboy ile Bitcoin (BTC) Madenciliğine Başladı

0 52

Tüm dünyada dijital varlıkların popülaritesi artarken, insanlar kripto para madenciliği yapmanın yeni yollarını keşfediyorlar. Amerikalı bir YouTuber, Bitcoin (BTC) madenciliği yapmak için  Nintendo Game Boy’unu kullandığını paylaştı.

YouTuber, Elon Musk’ın Tesla’nın araç satışları için lider kripto para birimini kabul ettiğini duyurmasının ardından Bitcoin madenciliği yapmaya karar verdiğini söyledi.

Ne yazık ki, YouTuber çevrimiçi mağazalarda uygun grafik işletme ünitesi bulamadı, bu yüzden elindeki oyun donanımıyla yaratıcı bir çözüm bulmaya çalıştı.

Gameboy ile Bitcoin Madenciliği Yapmak

YouTuber, orijinal ve modifiye edilmemiş bir Game Boy kullanıyor. Game Boy, Wi-Fi erişimi olmadığı için ve Bitcoin madenciliği internet bağlantısı gerektirdiği için öncelikle bu sorunu çözmek zorunda kaldı.

“Madencilik yapmak için, Bitcoin ağıyla iletişim kuran ve madencilik için gerekli verileri bize ileten bir Bitcoin düğümü ile bir şekilde iletişim kurmamız gerekiyor. Ayrıca, bir bloğumuzu üretmeyi başarırsak, bloğumuzu duyurmak için buna ihtiyacımız var, ancak Game Boy’da Wi-Fi yok, bu yüzden Bitcoin düğümü ile iletişim kurmasını nasıl sağlayabiliriz? ”

Çözümün Game Boy’u Raspberry Pi Pico kullanarak bir bilgisayara bağlamak olduğunu söyledi ve şunları ekledi:

“Neyse ki Game Boy’un normalde Pokemon ticareti ve diğer önemli şeyleri gerçekleştirmek için kullanılan bir bağlantı portu var, ancak madencilik için bunu bir bilgisayarla iletişim kurmak için kullanabiliriz. Bağlantı kablosundan USB’ye bir adaptör oluşturmak için, Raspberry Pi Pico kullanmaya karar verdim, çünkü bu, her türden IO protokolünü uygulamayı gerçekten kolaylaştırıyor ve bunu kullanmayı gerçekten dört gözle bekliyordum. ”

Evde bir Nintendo Game Boy’u olan kişiler, Bitcoin madenciliği yapmak için bu kurulumu takip edebilirler. Ne yazık ki, yaşamları boyunca muhtemelen tek bir Bitcoin üretmeyecekler.

Oyun konsolu saniyede yalnızca 0,8 hash işlem yapabilir. Buna karşılık, mevcut nesil ASIC madencisi saniyede yaklaşık 100 terahash işlem yapabilir, bu da Game Boy’un hash oranının 125 trilyon daha yavaş olduğu anlamına gelir.

Bu hızla, Game Boy kullanarak bir Bitcoin üretmek için birkaç katrilyon yıl gerek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku