Ünlü Yönetici Yıl Sonu İçin Solana Fiyat Tahminini Güncelledi!

680

Piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto para birimi Solana, genel kripto pazarının 200 milyar dolardan fazla kaybetmesine rağmen en iyi performans gösterenlerden biri olmaya devam ediyor. Yüksekten uçan Solana (SOL), Salı günü kripto para piyasasında acımasız bir satış karşısında bile inmeyi reddetti. İki gün sonra ise, SOL fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi. SOL/USD döviz kuru, önceki 48 saat içinde büyük bir geri çekilmeyi önledi ve tarihte ilk kez 217 dolara ulaştı.

Solana rakiplerini yendi

Paritenin düşüş baskısını sürdürme yeteneği, yatırımcıların Solana’nın Blockchain’e artan ilgisinin altını çizdi, şu anda merkezi olmayan finans (DeFi) ve değiştirilemez token (NFT) sektör patlamasına liderlik eden bir kamu defteri olan Ethereum’a yeni bir rakip olacağa benziyor. Ödeme hizmeti şirketi Mercuryo’nun kurucu ortağı ve CEO’su Petr Kozyakov konu ile ilgili olarak şöyle konuştu:

Son zamanlarda pazardaki SOL performansı, son zamanlardaki büyüme koşusunun devamı niteliğinde.

Her gün ekosistemde ikiden fazla farklı NFT projesi lansmanı ve madenciliği devam ederken, perakende alıcılardan SOL için bitmeyen bir talep var. Sonuç olarak, piyasa genelindeki bir çöküşe rağmen fiyatı bu hafta %50’den fazla artırdı.

Ayrıntılı olarak Solana, 10.000 karikatür maymun koleksiyonunu içeren NFT Maymun Akademisi’nin 15 Ağustos’taki lansmanına ev sahipliği yaptı. Sadece sekiz dakikada satıldılar ve 96 bin SOL veya yaklaşık 5,9 milyon dolar içeriyordu. Solana, bu hafta başlarında FTX destekli bir dijital koleksiyon pazarını etkinleştirerek NFT alanına girişine devam etti. Bir kripto türev platformu olan FTX, yeni NFT girişiminin, NFT oluşturucularının ve sahiplerinin Solana ve Ethereum kullanarak dijital sanat çapraz zincirlerini takas etmelerini sağlayacağını açıkladı.

SOL rallisi Ethereum’u taklit ediyor mu?

Kripto para piyasası, Salı günü ani bir satışın ardından değerlemesinden 200 milyar dolardan fazla sildi. Piyasa değerine göre önde gelen kripto para birimi Bitcoin (BTC), fiyatlarının dakikalar içinde 52 dolardan neredeyse 42 bin dolara düştüğünü gördü ve analistler bunu büyük ölçüde kademeli uzun likidasyonlardan sorumlu tutuyor. Ancak Solana, kızıl denizde bir istisnaydı. SOL/USD kazançlar ve kayıplar arasında şiddetli bir şekilde sallanırken, sonunda günü %5,45 artışla kapattı ve onu önümüzdeki seanslarda uzun süreli yukarı yönlü hareketlerle takip etti.

Parite, 20 Temmuz’da 21,96 dolardan dibe vurduktan sonra neredeyse %890 arttı. Aynı zamanda, Solana tabanlı DeFi projelerinde kilitli toplam değer,  SolanaProject.com tarafından sağlanan veri başına 7,81 milyar doları aştı. Mercuryo’nun kurucu ortağı ve CEO’su Greg Waisman, SOL’nin 2021 sonunda 500 dolara ulaşmasını beklediğini şu sözleriyle ifade etti:

Solana’nın büyüme koşuları, Ethereum (ETH) ve Binance Coin’i (BNB) taklit ediyor gibi görünüyor ve 500 dolarlık projeksiyon, kripto para için muhafazakar bir tahmin olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku