Ünlü yazara göre, ekonomik kaos dönemlerinde Bitcoin kurtarıcı

0 0

Ünlü girişimci ve yazar Jeff Booth merkez bankalarının artan borç sorununu şiddetlendirdiği zamanlarda Bitcoinin yatırım aracı olarak görülmesi gerektiğini belirtti.

Yazar bu yorumu merkez bankalarının katlanarak daha fazla borç ekleyerek büyük bir borç sorunundan bir şekilde kaçabileceğine inandıkları fikrini tartışan bir tweet ile yaptı.

The Price of Tomorrow adlı deflasyonla konusunu içeren kitabın yazarı olan Jeff Booth pandemiden önce de 88 trilyon dolar değere sahip küresel ekonomide borcun 250 trilyon dolar olduğunu söyledi. Bu borcun 185 trilyon dolarının geçtiğimiz 20 yılda olduğunu ekledi. Usdebtclock.org Amerika Birleşik Devletlerinin 267 trilyon dolar borç ile küresel borcun % 10undan fazlası ulusal borç listesinin başında yer aldığını bildirdi.

Booth birincisi devletin bankacılık sisteminin çöküşünü içeren deflasyonist bir kaos sebebiyle ödeme yapamaması ve ikinci olarak kitlesel para baskısı ile başlayan hiperenflasyon yoluyla borcunu ödeyememesi gibi geriye kalan bu iki seçeneğin de zorlu olduğuna inanıyor.

Booth “Benim düşünceme göre Bitcoin bir zorunluluk. Sadece servet için değil bir cankurtaran olarak” dedi.

Bu yorum enflasyonun yükseldiği bir süreçte yapıldı. Ağustos ayı sonlarında ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell merkez bankasının enflasyonu bu süreçten itibaren ekonomik büyüme için birincil tehdit olarak görmeyeceğini açıkladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku