Ünlü Yatırımcı: Bu Altcoin Bitcoin’i Geride Bırakabilir
Ünlü Yatırımcı: Bu Altcoin Bitcoin’i Geride Bırakabilir

Ünlü Yatırımcı: Bu Altcoin Bitcoin’i Geride Bırakabilir

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Makroekonomik uzman Raoul Pal’a göre kripto para birimleri internetten çok daha hızlı büyüyor. Pal, merkeziyetsiz uygulama ekosistemi geniş çapta benimsenirse, bu altcoin projesi sonunda Bitcoin (BTC)’den daha büyük bir piyasa değerine ulaşabilir.

Macro Guru Raoul Pal Kriptonun İnternetten Çok Daha Hızlı Büyüdüğünü Söyledi

2021 yılında hızlanan bir büyüme görüldü ve Reed Yasası’nın ağlar üzerine kurulu ağların daha da üstellik oluşturan etkisi açıktır. Ancak ilk beş milyon kullanıcıdan sonraki altıncı yıl, kriptonun 295 milyon katılımcısı ve internetin 119 milyon katılımcısı bulunuyor.

İnternet yüzde 76 oranında büyürken, kripto piyasası yılda yüzde 137 oranında büyüyor. Her zaman söylediğim gibi, bu, dünyanın gördüğü en hızlı teknoloji benimsenmesidir.

Pal’in yeni verileri Crypto.com, Dünya Bankası ve Global Macro Investor’ın kendisinden alınan verilerine dayanmaktadır.

Kaynak: Raoul Pal/Twitter
Kaynak: Raoul Pal/Twitter

Kripto ekonomisinin büyümesi, internetin genişlemesiyle aynı hızda yavaşlasa bile, kripto endüstrisinin 2030 yılına kadar şaşırtıcı bir şekilde beş milyar kullanıcıya doğru ilerlediğini şöyle belirtiyor:

Yüzde 76 büyüme oranını kullanarak, ağ olgunlaştıkça ağ büyümesinin neredeyse yarıya indiğini düşündürüyor, şimdi 2030 yılına kadar 5 milyar kullanıcıya ulaşıyoruz.

IE, küresel değere ve sözleşme şartlarına sahip olma, aktarma ve kaydetme konusunda baskın kaynak haline gelebilir. Vay!

Pal ayrıca, dolar cinsinden günlük işlem hacmi sayısını aktif kullanıcı sayısıyla çarparak belirli bir kripto ağının değerini belirlemenin sağlam bir yolunu geliştirdiğini söylüyor.

Pal: Bitcoin, altcoin ETH, XRP ve DOT için yeni değerleme modelini açıkladı

Pal, denkleminin Bitcoin ve altcoin Ethereum’un yanı sıra XRP ve Polkadot (DOT)’un piyasa kapitalizasyonlarını oldukça iyi takip ettiğini söylüyor.

Altcoin Ripple (XRP) - Kaynak: Raoul Pal/Twitter
Altcoin Ripple (XRP) – Kaynak: Raoul Pal/Twitter
Kaynak: Raoul Pal/Twitter
Kaynak: Raoul Pal/Twitter

Pal, merkeziyetsiz uygulama ekosistemi geniş çapta benimsenirse, Ethereum (ETH)’un sonunda Bitcoin’den daha büyük bir piyasa değerine ulaşabileceğini şu şekilde açıklıyor:

Her zincir farklı nedenlerle değer oluşturuyor. Bozulmamış teminat, güvenlik ve değer deposu için BTC, büyük miktarlarda değer aktaran çok sayıda kullanıcı getiriyor. Bu nedenle en değerli ağdır.

Altcoin Ethereum (ETH) - Kaynak: Raoul Pal/Twitter
Altcoin Ethereum (ETH) – Kaynak: Raoul Pal/Twitter

Ancak altcoin ETH’nin daha fazla uygulaması var ve aylık kullanıcı başına işlem değeri genel olarak BTC ile uyumlu. Bu nedenle, ETH zaman içinde daha fazla kullanıcı çekerse, BTC’yi piyasa değerini değiştirecektir Elmayı portakalla karşılaştırdığımız için önemli değil! Her ikisinin de farklı değeri/kullanımı var. Pal ayrıca, ilerleyen çeşitli benimseme oranlarına dayalı olarak Bitcoin için belirli fiyat hedeflerini de şöyle detaylandırıyor:

BTC’nin trendin bir standart sapma altında kaldığını varsayarsak, 600.000 dolarlık bir fiyat hedefi veriyor. Trendin altında iki standart sapmaya yavaşlarsa, yaklaşık 300.000 dolar elde edersiniz.

Belki de çok erken yükselişten kaçınmak için regresyon trendi 2013’ten alınmalıdır. Bu daha yavaş büyüme ve daha düşük hedefler sağlayabilir. Bu, 700 bin dolarlık bir trend, 350 bin dolarlık bir standart sapma (yukarıda) ve 200 bin dolarlık iki standart sapma veriyor.

Pal, NFT topluluklarının aynı büyüme metriklerini gösterebileceğini ve bir kripto ağının sürdürülebilir değer oluşturup oluşturmadığını bilmenin temel yolunun, günlük olarak giderek artan sayıda kullanıcı arasında büyük hacimli sermaye hareket edip etmediğini görmek olduğunu söylüyor. Kripto para piyasası ile ilgili daha fazla güncel haber için lütfen Kriptoarena.com adresini ziyaret ediniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü Yatırımcı: Bu Altcoin Bitcoin’i Geride Bırakabilir