5 Uzman Bloomberg’e Konuştu: Bitcoin Neden Yükselmiyor?

854
Bitcoin (BTC), aylardır yatay yönde bir fiyat hareketi sergiliyor. Uzmanlar, BTC fiyatındaki durgunlağa dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bitcoin fiyatı, neden dar bir aralıkta sıkıştı?

 Blockforce Capital’den Brett Munster’e göre, fiyatlar düştüğünde, uzun vadeli yatırımcılar devreye giriyor. Uzun vadeli yatırımcı grubu, her seferinde dipten BTC biriktirmeye ve böylece son birkaç ay içinde Bitcoin için sağlam zemin oluşturmaya devam ediyor. Öte yandan, Bitcoin 47 bin doların altında kaldığı sürece kısa vadeli yatırımcılar zararda ve çoğu şu anda BTC’lerini zararda tutuyor. Glassnode verilerini analiz eden Munster, “Bu seviyeye her yaklaşmaya başladığımızda, muhtemelen zararlarını telafi etmek için harekete geçen yatırımcıların neden olduğu satış baskısı var” ifadesini kullandı. Sonuç olarak, Bitcoin, 32 bin ile 47 bin dolar arasındaki aralığa sıkışıyor ve  ivme kazanması zor görünüyor.
ABD Rusya'ya Yeni Yaptırımlara Hazırlanıyor: Kripto Paralar!
 
Miller Tabak Co.’nun baş stratejisti Matt Maley de bu eğilimi fark etti. Matley’e göre, Uzun vadeli yatırımcılar, birikim yapmaya devam ediyor. Ancak, geçen yıl Bitcoin satın alan birçok insan zararda. Kripto para birimleri, diğer birçok risk varlığı gibi, küresel merkez bankalarının faiz oranlarını yükseltmeye başlaması ve Rusya- Ukrayna savaşının sebep olduğu endişe nedeniyle son haftalarda değer kaybetti. Bitcoin, yılın başından bu yana yüzde15 değer kaybetti ve Kasım ayındaki zirvesinden bu yana yaklaşık yüzde 40 düştü.

Küresel kriz, piyasaları olumsuz etkiliyor

TIAA Bank dünya piyasaları başkanı Chris Gaffney, uzun zaman önce Bitcoin satın alan bir grup kripto yatırımcısı olduğunu, muazzam kazançlar öngördükleri için satmadıklarını söylüyor. Bitcoin, Ukrayna’daki savaş, azalan büyüme beklentileri ve hızla yükselen emtia fiyatlarının duyarlılığı körelttiği ABD borsasının hareketlerini takip ediyor. Biden yönetiminden uzun zamandır beklenen kripto yürütme emri Çarşamba günü büyük bir ralliye neden olsa da, BTC yine düşüş yaşadı. Coinbase Global Inc’in kurumsal araştırma başkanı David Duong’a göre, yürütme emriyle ilgili beklenenden daha iyi haberlere rağmen, “kripto spot performansı genel olarak bir şekilde yönsüz kalıyor. Küresel piyasalardaki panik nedeniyle, BTC ve hisse senetleri istenilen performansı sergileyemiyor.
Rusya-Ukrayna Savaşı, Bitcoin İçin Bu Kritik Gelişmeye Yol Açabilir!
 
Kraken’de OTC opsiyon ticareti başkanı Juthica Chou’ya göre Kraken, hem perakende hem de kurumsal yatırımcılardan alım ilgisi görüyor. Bazı daha aktif kurumsal yatırımcılar fırsatçı hamleler yapıyor olabilir. Chou, sektöre daha fazla yatırım yapmak için katalizör eksikliği olduğunu da sözlerine ekledi. Bazı yatırımcılar şimdi gelirken, hala çok fazla küresel belirsizlik var, bu nedenle bazı yatırımcılar olumlu bir katalizör olana kadar paralarını nakitte tutacaklar.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Bnnbloomberg.ca
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku