Ünlü Trader Uyardı: Goldman Sachs’ın Piyasaya Girmesi Hayra Alamet Değil!

0 151
1 Mart Pazartesi günü Wall Street bankacılık devi Goldman Sachs, artan kurumsal ilgi nedeniyle kripto para ticaretine başlayacağını duyurdu. Habere göre Goldman Sachs Global Piyasalar bölümünde önümüzdeki hafta Bitcoin işlemlerinin yanı sıra teslimi yapılmayan Bitcoin vadeli işlemlerini başlatacak.
Goldman Sachs ilgili haberler büyük bir heyecanla karşılanırken, deneyimli trader Peter Brandt kısa süre önce bankanın herhangi bir pazara girmesinin genellikle kötü bir alâmet olduğunu iddia etti
 Brandt, yatırımcıları Goldman’ın Bitcoin piyasasına girmesi konusunda uyardı. 2018’in başlarında, BTC tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin dolar’dan işlem yaparken, Goldman benzer bir duyuru yaptı, ancak daha sonra büyük BTC düzeltmesi nedeniyle hiçbir zaman başarılı olamadı. Bitcoin şu anda 50 bin dolar seviyesinde işlem görürken, Brandt yatırımcılardan paralarını korumalarını istiyor. Brand şöyle dedi:
”Biz eski yatırımcılar, Goldman Sachs’ın yeni bir pazara girdiğinde, paranızı koruma zamanının geldiğini öğrendik.”
Bununla birlikte, birçok kripto para yatırımcısı, Brandt’ın, Bitcoin fiyatının zirveye çıktığını düşünerek açıklamasını yanlış değerlendirdi. Brandt bunu açıklığa kavuşturarak şunları yazdı:
“Pek çok yatırımcı benim açıklamalarımı, BTC’nin zirveye çıktığı şeklinde yorumladı. Doğru değil. Attığım tweet, Goldman’ın herhangi bir pazara dahil olmasının, hayra alamet olmadığını ve bazı nedenelrden ötürü  piyasaya uğursuzluk getirdiğini anlatmaya çalışıyor. ”
Goldman’ın Bitcoin hakkındaki açıklamaları tutarsızlık oluşturdu. Geçtiğimiz yıl, Mayıs 2020’de, BTC’nin Mart 2020’deki çöküşünü atlattığı dönemde, Goldman bunun “uygulanabilir bir yatırım seçeneği olmadığını” söyledi. Bununla birlikte, geçen ay büyük bir ralliye atıfta bulunan Goldman, Bitcoin’in bir varlık sınıfı olarak olgunlaştığını söyledi.

Kurumsal Açıdan İşler Yolunda Gidiyor 

 
Kurumlar ve büyük piyasa yatırımcıları son zamanlarda Bitcoin’e çok övgü yağdırdı. Geçen hafta 46 bin dolar ‘ın altındaki seviyelerde düzeltme yaptıktan sonra, BTC nihayet bugün yüzde 6 toparlandı ve 49 bin dolar’ın üzerinde işlem gördü. Bununla birlikte, lider kripto para birimi, hala 50 bin dolarlık direnci aşmak için mücadele ediyor.
 Fiyat artışı, Pazartesi günü Bitcoin çevresinde meydana gelen olumlu kurumsal gelişmelerin ortasında geldi. Dün CBOE, VanEck Bitcoin ETF hisselerini listelemek ve ticaret yapmak için ABD SEC’e başvurdu. SEC başvuruyu kabul etti ve değerlendirmeye alındığını söyledi. NYDIG ayrıca SEC ile Bitcoin ETF’si için başvuruda bulundu.
Öte yandan, Fidelity direktörü Jurrien Timmer, Bitcoin’in “dijital altın” olarak yerini sağlamlaştırdığını ve bir süre sonra Altın piyasa değerini devralacağını kaydetti. Bununla birlikte, geçen haftaki BTC fiyat düzeltmesi sırasında Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) primi yüzde 4 düştü. Zincir içi veri sağlayıcısı Glassnode şunları söyledi:
“Piyasaya daha fazla kurumsal BTC ürünü geldikçe, kurumlara  yatırım yapmaları için daha fazla opsiyon sunulduğundan, Grayscale’ın ürününün ve diğerlerinin gelecekte bir prim kadar ağır bir şekilde komuta etmemesi muhtemeldir”.
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku