Ünlü Kripto Para Şirketine de Dava Açıldı!
Ünlü Kripto Para Şirketine de Dava Açıldı!

Ünlü Kripto Para Şirketine de Dava Açıldı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hedge fonu Fir Tree Capital Management, potansiyel yanlış yönetimi ve çıkar çatışmalarını araştırmak adına kripto para yatırım fonu Grayscale Investments’a dava açıyor. Fir Tree ayrıca, Grayscale’den GBTC’yi daha iyi yönetmesi için işlem ücretlerini indirmesini ve ödemeleri açmasını talep ediyor.. İşte ayrıntılar…

Bu kripto para firması, hissedar dostu olmayan eylemlerden zarar görüyor

Fir Tree Capital şirketi, kripto para fon yatırım firması Grayscale’e GBTC ürünü konusunda dava açtı. Bölgesi mahkemesinden alınan bilgilere göre; kripto para firması Grayscale’den çeşitli bilgiler talep ediyor. Şirket ayrıca, Grayscale yatırımcılarının “hissedar dostu olmayan eylemlerden” zarar gördüğünü iddia ediyor. Fir Tree, elde edeceği bilgiler sayesinde Grayscale’in, GBTC konusundaki problemlerin sorununu çözebileceğini belirtiyor. Fir Trree Capital, Grayscale’den özellikle işlem ücretlerinde indirime gitmesini ve ödemeleri tekrardan açmasını talep ediyor. Bir şirket sözcüsü, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

2013 yılında, yatırımcılara ABD düzenleyicileri tarafından izin verildiğinde bir ETF’ye dönüştürme niyetiyle Bitcoin’e erişim sağlamak için Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) başlattık… GBTC’yi bir ETF’ye dönüştürmeye yüzde 100 bağlıyız, çünkü bunun GBTC ve hissedarları için en iyi uzun vadeli ürün yapısı olduğuna inanıyoruz. Grayscale’de misyonumuz, yatırımcıların tanıdık, güvenli ve şeffaf yatırım araçları aracılığıyla sürekli gelişen kripto ekosistemine erişmelerine yardımcı olmaktır. Hissedarlarımızın görüşlerine saygı duyuyoruz ve ürün yapılarımızın ve işletme modelimizin ayrıntıları hakkında onlarla doğrudan ilişki kurmaktan memnuniyet duyuyoruz.

kripto para

Fir Tree’nin avukatları sundukları şikayet dilekçesinde şunları belirtti:

Bu strateji muhtemelen yıllarca süren davalara, milyonlarca dolarlık yasal ücretlere, sayısız saat kayıp yönetim zamanına ve düzenleyicilerle iyi niyete mal olacak. Bu arada, Grayscale tröstün azalan varlıklarından ücret toplamaya devam edecek.

Hisseler düşüşünü sürdürüyor

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Grayscale, FTX kripto borsasının çöküşünden sonra zorluklarla karşılaşan Dijital Para Birimi Grubu’nun (DCG) bir parçası ve kardeş firma Genesis geçen ay müşteri para çekme işlemlerini durdurdu. GBTC hisseleri ve Bitcoin arasındaki fark, iflas etmiş kripto borsası FTX’in çöküşünden sonraki haftalarda yaklaşık yüzde 50’ye yükseldi. GBTC’deki hisseler, 12 Kasım 2021’de hisse başına 51,47 dolarlık zirve pozisyonundan bu yana neredeyse bir yıldır kademeli olarak düşüyor ve Yahoo Finance’e göre, hisse başına fiyat şuan 8,76 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü Kripto Para Şirketine de Dava Açıldı!