Ünlü Kripto Para Borsası Bybit ten 2021 Kripto Para Piyasasına Dair Önemli Tahminler

0 2

2020nin sonuna gelirken kripto para piyasası 2021e kadar devam etmesi muhtemel bir yükseliş yörüngesinde görünüyor. Dünyanın büyük ekonomilerinde kurumsal olarak benimsenme dalgası ve çılgınca para basımı Bitcoin ve kripto para piyasasının coşkulu günlerini besleyen önemli faktörlerden ikisi. 2021in piyasa açısından daha hareketli ve heyecan verici geçmesi bekleniyor. 

2021de Yükseliş Devam Edecek

Ünlü kripto para Borsa Bybitin tahminlerine göre 2021de kripto para piyasına yükseliş anlatısı hakim olacak. Borsanın paylaştığı verilerde  ana hatlarıyla belirtilen senaryoda Bitcoinin muazzam karları olacak. Farklı tahminlere göre lider kripto para biriminin fiyatı 36 bin dolar ila 300 bin doları arasında bir aralığa yükselebilir. Bu yıl Bitcoin diğer tüm varlık sınıflarını geride bıraktı.

 2021 için bu en yüksek tahmin 318 bin dolarla Citibank tarafından yapıldı ve bu 2020 yılında kurumsal yatırımcıların Bitcoine yönelik olumlu görüş değişikliğinin bir işareti olarak kabul ediliyor. 

Bankanın tahmini 2021 sonunda BTCnin fiyatını 288 bin dolar olarak tahmin eden Bitcoin Stok Akış modelinin yaratıcısı Plan Bnin önerdiğinden daha yüksek. Citibankın tahmini Kraken (36 bin dolar) ve Bloomberg (170 bin dolar) tahminlerinden daha yüksek.

BTC Hakimiyeti Artacak 

Yukarıdakilere ek olarak Bitcoinin temelleri eşit derecede yükselişlidir. Lider kripto para biriminin hakimiyeti yaklaşık yüzde 70lik yeni zirvelere yaklaşıyor. 2021de yatırımcılar yasal belirsizlik nedeniyle fonlarını XRP gibi varlıklardan almaya karar verirlerse BTCnin hakimiyeti artmaya devam edebilir. Bybit ayrıca rekor düzeyde bir düzenleyici faaliyet ve 2021de artan olası bir hükümet düzenlemsi öngörüyor.

Öte yandan türev piyasası önemli bir olgunlaşma yaşadı. Artan kurumsal katılımın bir göstergesi olarak Bitcoin opsiyonlarının günlük işlem hacmi aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi Aralık ayında ilk kez 1 milyar dolara ulaştı.

Grayscale ve Kurumsal Yatırımcılar 

 Grayscalein Bitcoin fonu Bybitin tahminine göre 2021 yılına kadar Bitcoinin en büyük alıcılarından biri olmaya devam edecek. Grayscale 2020 yılına kadar toplam Bitcoin arzının yaklaşık yüzde 3ünü elde etti. Bununla birlikte Bitcoin ETFnin olası onayı piyasaya yeni oyuncular getirebilir. .

Veriler kurumların Bitcoin arzının toplam yüzde 548ine veya 1151618 BTCye sahip olduğunu gösteriyor. Bitcoin boğası Michael Saylor liderliğindeki MicroStrategy 70.470 ile en çok Bitcoine sahip şirket konumunu koruyor. 2021de diğer şirketler MicroStrategynin stratejisini benimseyebilir ve BTCyi değerli rezerv varlıkları haline getirebilir.

 Ethereum DeFi ve Stabilcoinler

Ethereumdaki DeFi sektörü bu yılın ikinci yarısında parabolik bir büyüme gösterdi. Bazı uzmanlar tarafından yapılan karşılaştırmalardan farklı olarak sözde “mavi çipler” 2017 boğa koşusundan sonra ICOların aksine merkezi olmayan finans protokollerinin yakın gelecekte kilit bir rol oynamaya devam edeceğini gösteren olumlu bir performans gösteriyor.

Ethereum ağında ölçeklenebilirliği artırmak için ikinci katman protokollerine geçiş de bunu sürdürmede kilit bir faktör olacaktır. Son olarak stabilcoinler “meteorik yükselişine” devam edecek. Castle Island Ventures ekibinin bir parçası olan Nic Cartera göre aşağıdaki grafiğin gösterdiği gibi stablecoinlerin piyasa değeri 2021de 50 milyar doları aşabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku