Ünlü Ekonomistten Ethereum (ETH)’a Eleştiri: Sonu Kötü Bitecek

526
Tanınmış ekonomist ve Adamant Capital’in kurucusu Tuur Demeester,  Ethereum (ETH) hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Güçlü bir Bitcoin (BTC) savunucusu olan Demeester, Ethereum’u 2018’de iflas eden Amerikan sağlık teknolojisi şirketi Theranos’a benzetti

Ethereum için ilginç benzetme: sonu Theranos’a benzeyecek

Ünlü ekonomist, Theranos yöneticilerinin geliştirdiği ürünün yetenekleri hakkında yatırımcılara yalan söylediğini ve sonunda iflasın kaçınılmaz olduğunu söyledi. Deemester, Ethereum geliştiricilerinin ve savunucularının söylediklerinin aksine, Ethereum’un merkeziyetsiz, ölçeklenebilir ve menkul kıymet olmadığını iddia ediyor. Yönetici, on dört yıl boyunca yatırımcıları kandıran Theranos’un kan testi makinesi Edison’un ve diğer ürünlerinin halka yanlış tanıtıldığını ve gerçeğin sonunda gün yüzüne çıktığını söylüyor ve şunları ekliyor
Theranos’un yalanları on dört yıl sürdü. Ethereum, şu ana kadar altı yıldır hikaye anlatıyor. ETH ekosistemi, merkeziyetsiz ve ölçeklenebilir değil. Dolayısıyla, savunmasız hale geliyor. Oyun sona erecek. Ethereum Blockchain’in sonu Theranos’a benzeyecek!
 Demeester daha önce de  Ethereum’u birkaç kez ağır bir şekilde eleştirdi. Analist, 2018’de ETH’yi hedef alan tweetler paylaştığında, Ethereum 13 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahipti. Ekonomist, bunu sadece bir deneme aşaması olarak nitelendirdi ve sistemin eninde sonunda başarısız olacağını iddia etti. Ethereum’u Bitcoin ile karşılaştırmanın hata olacağını belirten yönetici, BTC’nin eşssiz ve daha üstün bir sisteme sahip olduğunu söylüyor. Demeester ayrıca Ethereum’un parçalama, plazma ve hisse kanıtı geçişi dahil olmak üzere daha iyi ölçeklenebilirlik elde etmeyi vaat ettiği tüm güncellemeleri ertelemeye devam ettiği gerçeğini de dile getirdi.

ETH, Bitcoin’den daha iyi performans sergiliyor

Demeester’ın Ethereum’u uzun süredir eleştirmesine rağmen, Ethereum ağı uzun bir yol kat etti ve daha da ileri gitmeye hazır görünüyor. Birincisi, Ethereum, hisse senedi geçişine her zamankinden daha yakın görünüyor. Pek çok tahmin, ETH 2.0’ı başlatacak olan Merger güncellemesinin gelecek yıl gerçekleşeceği yönünde.
Ethereum’un yıllar içinde istikrarlı büyümesi, piyasada güven oluşturduğunu da gösteriyor. Ethereum şu anda fiili DeFi etkinleştirici ve aynı zamanda en büyük NFT etkinleştiricisi konumunda. Ayrıca yatırımcılar için Bitcoin’e kıyasla daha fazla getiri sağladı. Sen başından bu yana, ETH  yüzde 478.2 arttı ve Bitcoin ise yüzde  69.4 artış kaydetti. Ethereum’un piyasa değeri, kripto pazarındaki hakimiyeti yaklaşık  yüzde 21.8’de olmasına rağmen şu anda 500 milyar doların üzerinde. Daha fazla ETH haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Zycrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku