Ünlü Ekonomi Yazarı Uyardı: Bitcoin Bu Seviyelere Düşebilir

424

The Macro Compass Newsletter’ın yazarı Alfonso Peccatiello, Federal Rezerv’in bu yıl zaten yavaşlayan bir ekonomide daralmaya giderek politika hatası yaptığını söyledi. Peccatiello’ya göre Fed feci bir hata yaptığı için Bitcoin 26 bin dolara düşebilir.

Sabit getirili piyasalar yavaşlamanın işaretini veriyor

Kitco News’in sunucusu David Lin’e konuşan Alfonso Peccatiello önemli açıklamalarda bulundu. Federal Rezerv’in ekonomi politikalarına ilişkin olarak Peccatiello şu değerlendirmede bulundu:

Tahvil piyasası geçen yıl yaz aylarından bu yana çok net konuşuyor. Ekonomi yavaşlamaya giriyor. Büyüme dürtüsü geçen yılın yazından bu yana yavaşladı.
Hala büyüyoruz, hala trendin biraz üzerinde ama bu büyümenin itici gücü yavaşladı.

David Lin’e konuşan The Macro Compass Newsletter’ın yazarı Alfonso Peccatiello şu açıklamada bulunuyor:

Tahvil piyasası getiri eğrisi üzerinden konuşuyor. Getiri eğrisi çok agresif bir şekilde düzleşiyor. Getiri eğrisinin 5 yıldan 30 yıla kadar olan kısmı arasındaki fark, çok agresif seviyelere doğru düzleşti. İzlediğim bir ölçümde, aslında iki seans önce tersine çevrildi.

Görsel: Bitcoin (BTC)
Görsel: Bitcoin (BTC)

Peccatiello, kredi dürtüsünün yavaşlaması nedeniyle bu yılın ikinci yarısında enflasyonun da yavaşlaması ve ılımlı olması gerektiğini, bunun da yeni para oluşturma hızının yavaşladığı anlamına geldiğini kaydetti. Konuya ilişkin olarak Peccatiello şöyle belirtiyor:

2020 ve 2021’de kredi oluşturmada bir Ferrari gibi büyük bir hız kazandık, ancak zaman içinde kredi oluşturmada yavaşladık. Yeni bir büyük mali teşvik yok. Yeni büyük banka kredisi yok ve bu yüzden bu uçurum var. Hükumetler aynı hızda teşviklere devam etmedikçe ve bankalar aynı hızda borç vermeye devam etmedikçe, her kredi patlamasında her zaman bir kredi uçurumu vardır.

Görsel: Bitcoin (BTC)
Görsel: Bitcoin (BTC)

Fed feci bir hata yaptığı için Bitcoin 26 bin dolara düşebilir

Peccatiello, merkez bankaları ekonomik bir yavaşlamaya girdiğinde, risk varlıklarının düşük performans gösterme eğiliminde olduğunu belirterek, Bitcoin (BTC)’in önemli bir geri çekilme görebileceğine dikkat çekti. Bu hususta Peccatiello şunları ekliyor:

Portföyümde eksik Bitcoin var. Bitcoin’in 26 bin dolara düşmesini hedefliyorum. Yılın başında neredeyse oraya gittik, 30 bin dolara gittik. Henüz hedefime ulaşamadık. Hala kısa pozisyondayım ve bence epey bir düşüş göreceğiz ve sebep hep aynı. Ekonomik bir yavaşlamaya girerseniz, insanların Bitcoin gibi çok yüksek beta riskli varlıklara yönelik marjinal risk iştahını azaltırsınız.

Kripto para piyasası ile ilgili daha fazla güncel haber için lütfen Kriptoarena.com adresini ziyaret ediniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Kitco.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku