Ünlü CEO Yıl Sonu İçin Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini Güncelledi!

154

Dijital varlık kredi şirketi Celsius Network CEO’su Alex Mashinsky, Bitcoin (BTC)’in önemli direnç seviyelerinin üzerinde işlem görerek yıl sonuna kadar 140 bin ila 160 bin dolar seviyerine yükseleceğini savundu.

Bitcoin yıl sonunda 140 bin ila 160 bin dolar seviyesine ulaşacak

Yahoo Finance’e konuşan Mashinsky, Bitcoin’in son haftalarda yüksek volatilitenin ortasında, 29 bin doların üzerinde işlem yapmayı başararak, bu seviyeye ulaşabileceğini söyledi. An itibariyle, lider kripto para birimi Bitcoin, 38.670 dolardan işlem görüyor ve 40 bin dolar en büyük direnç seviyesi olarak kaldı. Mashinsky’ye göre, Bitcoin tarafından son günlerde elde edilen kazanımlar, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak için temel oluşturuyor. Yönetici şunları vurguladı:

Bu yılın başlarında, 29 bin dolar seviyesinin altına inmekten bahsetmiştim. O zamandan beri bu büyük sıçramayı gördük ve bence burada 40 bin ila 45 bin dolar seviyelerinde bir dirençle karşılaşıyoruz. Ve bunun üzerinde çok fazla direnç yok. Bu yüzden burada konsolide olacağımızı ve ardından yeni zirvelere çıkacağımızı düşünüyorum. Hala bu yıl Bitcoin için 140 bin ila 160 bin dolar arasında bir fiyat göreceğimize dair tahminimin arkasındayım.

Bitcoin (BTC)'de İki Kritik Metrik Değişim Gösterdi: Fiyat Nasıl Etkilenecek?
 

Güney Amerika’daki benimseme BTC fiyatını etkileyecek!

Daha önce Mashinsky, Bitcoin’in El Salvador’da bir ödeme yöntemi olarak benimsenmesinin fiyatı üzerinde büyük bir etkiye sahip olacağını yazmıştı. Diğer ülkelerin de bu sürece katılacağını ve Bitcoin’i özellikle Güney Amerika’daki birçok ülkenin bu sistemi hayata geçireceğini belirtti. CEO’ya göre, benimsenme Brezilya ve Nijerya gibi yüksek nüfuslu ülkelerde gerçekleşirse, Bitcoin önemli ölçüde destek alabilir. Ayrıca Mashinsy, kripto para sektöründe fintech platformlarının ortaya çıkmasının insanların sektöre girmesini kolaylaştıracağını söyledi.

Teknik çizelgelere bakıldığında, Bitcoin, sonunda 40 bin dolar seviyesini geçmeyi başardı. Bugün, bu kritik seviyenin altına düşmesine rağmen, BTC zincir üstü verileri sağlam görünüyor ve somut toparlanmalar başladı. Beklendiği gibi, korku ve açgözlülük endeksi uzun zamandır ilk kez yükselişe geçti; Bu, BTC fiyat hareketinin görünümünün büyük ölçüde sürekli bir yukarı yönde ilerleyeceği anlamına geliyor. Ayrıca, Bitcoin hashrate’i de toparlanmaya başlarken, madenci gelirlerinde de artış kaydedildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak Finbold.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku