Ünlü CEO’dan Kripto Paralar İçin Sert Düzeltme Uyarısı: Aralık’ta Hazır Olun!

5.689

Kripto para birimi alanına dahil olan birçok kişi, piyasanın bu yılı güçlü bir şekilde bitireceği konusunda hemfikir görünüyor. Ancak önümüzdeki yıla ilişkin beklentiler ise büyük merak konusu olmaya devam ediyor. 2021 yılının başlangıcı gibi olursa, piyasa birkaç hafta içinde kolayca ikiye katlanabilir. ETF’ler, Ethereum 2.0 ve Bitcoin taproot yükseltmesi gibi çeşitli gelişmelerin tümü, yükseliş durumunu destekliyor.

Pal, 2022’nin ilk çeyreğinde kripto para piyasasına büyük bir kurumsal giriş bekliyor

Eski Goldman Sachs hedge fonu yöneticisi Raoul Pal, gelecek yıl için beklentilerini paylaşıyor. Raoul Pal, Ocak ile Mart arasında büyük bir kripto para sektörüne kurumsal giriş öngörüyor. Pal genel olarak iyimser olsa da, yatırımcıları önümüzdeki birkaç ay içinde düşüş yaşanabileceği konusunda uyarıyor. Eski Goldman Sachs hedge fonu yöneticisi bir röportajda görüşlerini şöyle ifade ediyor:

Satış baskısı göreceğimizi tahmin ediyorum.

Analist, kurumların çeyrekler halinde karar verme eğiliminde olduğunu belirtiyor. Ayrıca önümüzdeki yıl kripto para piyasasının büyük kurumsal yatırımlara tanık olacağını bekliyor. Konu ile ilgili olarak Pal şöyle eklemede bulunuyor:

Kurumlar varlık tahsisi kararlarını çeyrek dönemler itibariyle verme eğilimindedir. Tahminim önümüzdeki yıl Ocak-Mart çeyreği arasında büyük bir kurumsal giriş göreceğiz.

Analist, Ethereum konusunda oldukça iyimser beklentilere sahip

Pal, Ethereum (ETH) konusuna özellikle iyimser yaklaşıyor. Ethereum 2.0’ı fiyatları artıracak büyük bir gelişme olarak görüyor. Buna ek olarak, çok tartışılan Ethereum ETF’sini, bireysel ve kurumsal yatırımcıların kripto para piyasasına erişmesi nedeniyle potansiyel bir katalizör olarak görüyor. Analist ayrıca Ethereum talebinin yükselmeye devam etmesini bekliyor. Bu hususta ünlü analist şu değerlendirmede bulunuyor:

Herkes ETH’sini stake ediyor. Toplam ETH arzının yalnızca yaklaşık %11’inin dolaşımda olduğu düşünüldüğünde, ETH’de bu inanılmaz arz ve talep dengesizliğine sebep oluyor.

Görsel: Lider Kripto Para Bitcoin
Görsel: Lider Kripto Para Bitcoin

Bitcoin’e gelince, ABD’li politikacıların da destek vermesiyle benimsenme artmaya devam ediyor. Miami belediye başkanı Francis Suarez ve yeni seçilen New York belediye başkanı Eric Adams, maaşlarını Bitcoin olarak alacaklarını açıkladılar. Basında yer verildiği üzere, piyasa değerine göre en büyük iki kripto para birimi konsolide oluyor. Bitcoin 60.000 doların üzerinde tutunuyor. Ancak 63.000 doların üzerinde ise dirençle karşı karşıya olduğu görülüyor. Öte yandan ETH, birkaç gün önce 4.800 doların hemen üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Analistlere göre ETH 4.300 dolar seviyelerinde konsolide oluyor ve başka bir kırılmaya hazırlanıyor. Kripto para piyasası ile ilgili olarak güncel haberlere Kriptoarena.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Crypto-news-flash.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku