Ünlü CEO’dan 200 milyon dolarlık Bitcoin tasfiyesi sinyali

0 0

Michael Saylor MicroStrategynin Bitcoin rezervlerinin herhangi bir zamanda tasfiye edilebileceğini söyledi.

22 Eylülde yaptığı bir röportajda Saylor Bloomberge “oynaklığın gerçekten satış için bir neden olmasa da alternatif bir varlığın getirisi sıçrayacak olursa MicroStrategynin 38.250 Bitcoini (BTC) bir anda atmaktan çekinmeyeceğini söyledi.

MicroStrategy Bitcoini 78 bin 338 ayrı zincir dışı işlem serisiyle satın almasına rağmen CEO bunları boşaltmanın çok daha kolay olacağını söyledi.

Saylor “Haftanın her günü günün herhangi bir saatini tasfiye edebiliriz. 200 milyon dolarlık Bitcoini tasfiye etmem gerekirse bunu bir Cumartesi yapabileceğime inanıyorum” dedi…

Bununla birlikte Saylorun şirketin yeni satın aldığı Bitcoini yakın zamanda satmayı planladığını düşünmek için hiçbir neden yok. CEO sözde varlık enflasyonunun yılda yüzde 20nin üzerine çıkarak satın alma gücünü aşındıracağını tahmin ederek “Bitcoinin nakit tutmaktan daha az riskli altın tutmaktan daha az riskli olduğundan oldukça eminiz” dedi.

MicroStrategy 11 Ağustosta 21 bin 454 BTCyi 250 milyon dolara satın aldığını ve kripto para birimini birincil rezerv varlığı olarak kabul ettiğini duyurdu. İlk yatırımın ardından firma 175 milyon dolara 16 bin 796 Bitcoin daha satın aldı.

Kripto varlığının son yüzde 6lık düşüşü ile birlikte şu anda yaklaşık 401.5 milyon dolar değerinde toplam varlıkları altı hafta sonra negatif yüzde 3.2lik bir getiri anlamına geliyor. Bununla birlikte Bitcoin genel olarak 2020de Ocak ayındaki 7 bin dolardan Eylül ayındaki 11 bin dolar engelini test etmeye kadar yükseldi.

Başlangıçta 2013te “Bitcoinin günleri sayılı” olduğunu iddia etse de Saylor o zamandan beri kripto için önemli bir savunucu haline geldi hatta 20 Eylülde bir tweette BTCyi birkaç “kripto varlık ağından” biri olarak adlandırarak Bitcoin maksimalist zihniyetini benimsedi.

CEO Bloomberge “Bitcoinin nakit tutmaktan daha az riskli altın tutmaktan daha az riskli olduğundan oldukça eminiz” dedi. Diğer şirketlerin muhtemelen altı ay içinde Bitcoine yatırım yapacağını tahmin etti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku