Ünlü CEO’dan 200 milyon dolarlık Bitcoin tasfiyesi sinyali

Abone Ol
Ünlü CEO’dan 200 milyon dolarlık Bitcoin tasfiyesi sinyali
Onur Altan Tan
 • 23 Eylül 2020
 • Yazar:

  Michael Saylor, MicroStrategy'nin Bitcoin rezervlerinin herhangi bir zamanda tasfiye edilebileceğini söyledi.

  22 Eylül'de yaptığı bir röportajda Saylor, Bloomberg'e, "oynaklığın gerçekten satış için bir neden olmasa da, alternatif bir varlığın getirisi sıçrayacak olursa, MicroStrategy'nin 38.250 Bitcoin'i (BTC) bir anda atmaktan çekinmeyeceğini söyledi.

  MicroStrategy, Bitcoin'i 78 bin 338 ayrı zincir dışı işlem serisiyle satın almasına rağmen, CEO bunları boşaltmanın çok daha kolay olacağını söyledi.

  Saylor, "Haftanın her günü, günün herhangi bir saatini tasfiye edebiliriz. 200 milyon dolarlık Bitcoin'i tasfiye etmem gerekirse, bunu bir Cumartesi yapabileceğime inanıyorum" dedi…

  Bununla birlikte, Saylor'un şirketin yeni satın aldığı Bitcoin'i yakın zamanda satmayı planladığını düşünmek için hiçbir neden yok. CEO, sözde varlık enflasyonunun yılda yüzde 20'nin üzerine çıkarak satın alma gücünü aşındıracağını tahmin ederek "Bitcoin'in nakit tutmaktan daha az riskli, altın tutmaktan daha az riskli olduğundan oldukça eminiz" dedi.

  MicroStrategy, 11 Ağustos'ta 21 bin 454 BTC'yi 250 milyon dolara satın aldığını ve kripto para birimini birincil rezerv varlığı olarak kabul ettiğini duyurdu. İlk yatırımın ardından firma 175 milyon dolara 16 bin 796 Bitcoin daha satın aldı.

  Kripto varlığının son yüzde 6'lık düşüşü ile birlikte şu anda yaklaşık 401.5 milyon dolar değerinde toplam varlıkları, altı hafta sonra negatif yüzde 3.2'lik bir getiri anlamına geliyor. Bununla birlikte, Bitcoin genel olarak 2020'de Ocak ayındaki 7 bin dolardan Eylül ayındaki 11 bin dolar engelini test etmeye kadar yükseldi.

  Başlangıçta 2013'te “Bitcoin'in günleri sayılı” olduğunu iddia etse de, Saylor o zamandan beri kripto için önemli bir savunucu haline geldi, hatta 20 Eylül'de bir tweet'te BTC'yi birkaç “kripto varlık ağından” biri olarak adlandırarak Bitcoin maksimalist zihniyetini benimsedi.

  CEO Bloomberg'e "Bitcoin'in nakit tutmaktan daha az riskli, altın tutmaktan daha az riskli olduğundan oldukça eminiz" dedi. Diğer şirketlerin muhtemelen altı ay içinde Bitcoin'e yatırım yapacağını tahmin etti.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Michael saylor ile ilgili her şey

  Ünlü CEO’dan 200 milyon dolarlık Bitcoin tasfiyesi sinyali

  Ünlü CEO’dan 200 milyon dolarlık Bitcoin tasfiyesi sinyali

  Michael Saylor, MicroStrategy'nin Bitcoin rezervlerinin herhangi bir zamanda tasfiye edilebileceğini söyledi. 22 Eylül'de yaptığı bir röportajda Saylor, Bloomberg'e, "oynaklığın gerçekte...

  • 23 Eylül 2020
  Ünlü CEO’dan ilginç Bitcoin yorumu

  Ünlü CEO’dan ilginç Bitcoin yorumu

  MicroStrategy'nin Bitcoin'i birincil rezerv para birimi olarak kullanma kararı, Michael Saylor'un görünüşte varlığı altcoinlere tercih etmesine neden oldu. Şirketinin CEO'su Bitcoin'i (BTC...

  • 21 Eylül 2020
  Yaklaşık 38 bin Bitcoin alan şirketin CEO’sundan Bitcoin’e övgü

  Yaklaşık 38 bin Bitcoin alan şirketin CEO’sundan Bitcoin’e övgü

  38.250 BTC'yi yeni satın alan şirketin CEO'su, bir değer deposu olarak Bitcoin (BTC) “gayet iyi ölçekleniyor” dedi. 17 Eylül'de bir tweet'te Michael Saylor, MicroStrategy'nin Bitcoin'e ol...

  • 18 Eylül 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.