Ünlü CEO uyardı… Bu 3 kritik hatayı yapmayın

0 2

Novogratza göre bugünlerde yatırımcılar tarafından yapılan üç büyük hata

Galaxy Digitalin kurucusu ve CEOsu olan Bitcoin ve kripto para yatırımcısı Michael Novogratz traderların bugün yaptığı en yaygın ve maliyetli hataların ayrıntılarını açıkladı.

2012DEN BERİ BENZERİ GÖRÜLMEMİŞ BİR ORAN… TIKLAYIN

The host of Off the Chain podcastin ev sahibi ve Morgan Creek Digitalin kurucu ortağı Anthony Pomplianonun programına katılan Novogratz Fedin bu krize beklenmedik tepkisini piyasaları etkileyen bir kaos ortamı ile değerlendirdi.

Hisse senetleri ve diğer varlıklar gibi davranma eğilimi gösteren Bitcoin hakkında sorular soran Pompliano traderların en büyük hatalarını da sordu. Novogratz şu şekilde yanıtladı:

1- İnsanların yaptığı en büyük hata pazar kötüye gittiğinde derhal dönme zamanının geldiğine inanmaları. Ancak işler her zaman düşündüğünüzden daha kötü olabilir. Bazen bu hatayı yapmaya eğilimliyim ama o anda kendi kendime dedim ‘Hey satın almak ister misin? Uzun bir yürüyüşe çıkın ve bir hafta içinde duruma tekrar bakın. “Geriye baktığımda durumun daha da kötü olduğunu görüyorum. Piyasalar kötüleşmeye başladığında bir süre kötü kalıyor.

2 – İşlerin temelde iyiye gittiği bir hikaye seçin… Durum iyileşiyor mu yoksa kötüleşiyor mu? Her şeyin daha iyi hale geldiğini görürseniz döngü de gelişiyor.

3 – Aslında bu değer uçurulmuş olan şeyleri satın alıp alamayacağınız anlamına gelmez ancak yapmanız gereken değer kaybı olduğunda uzun vadede tutmayı planladığınız şeyleri almaktır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku