Ünlü CEO Patlama Yaşayacak Sıradaki Kripto Parayı Açıkladı

12.763

US Global Investors CEO’su ve CIO’su Frank Holmes, Ethereum (ETH)’un yükselişe geçecek bir sonraki kripto para birimi olacağını tahmin ediyor. Bitcoin’in arkasındaki en değerli ikinci kripto para birimi olan Ethereum, geçtiğimiz yıl için şimdiden yüzde 830 oranında arttı.

Bitcoin ve ETH, altın ve gümüş gibi mi?

Aynı zamanda HIVE Blockchain’in Yönetim Kurulu Başkanı olan Holmes, Anchor David Lin ile söyleşi yaptı. HIVE Blockchain, Toronto Girişim Borsası’nda listelenen ilk halka açık kripto para madencisidir. Holmes, altının ve ardından gümüşün ne zaman arttığı fenomenini, Bitcoin ve Ethereum’da olan aynı fenomenle karşılaştırdı. Altın 50 günlük hareketli ortalamaya gittiğinde ve yüzde 15-20 yükseldiğinde, gümüş aniden yüzde 30 yükselir. Ethereum, Bitcoin için gümüşün altın için olduğu gibidir. Bitcoin büyük bir yük getiriyor, sonra birden Ethereum yukarı doğru patlıyor. Bizim için en tatlı nokta bu.

Ethereum için madenciliğimizde karşılaştığımız en büyük zorluk, pek çok gencin oyun oynamak için GPU çiplerine sahip olması ve hepsinin Ethereum madenciliği yapması, bu nedenle daha az kripto para elde etmemiz. Fiyatlarımız bir yıl öncesine göre çarpıcı bir şekilde arttı, ancak eskiden üretilen makineler Ethereum 300 dolar iken günde 300 Ethereum üretiyordu, şimdi günde 80 ETH üretiyor.

Holmes konuya ilişkin olarak ayrıca şöyle açıklama yaptı:

Net gelirimiz veya brüt gelirimiz daha yüksek çünkü dünyadaki tüm bu oyuncular kripto parada. Oyun bir bütün olarak 600 milyar dolarlık bir iş.

Holmes, Ethereum için en büyük endişesini şu şekilde belirtiyor:

Şifrelemenin madenciliği ve doğrulanması olan iş kanıtından hisse kanıtına geçiyoruz. Ama bu olmadı, her güncelleme tek yaptığı arzı küçültmek ama bu talebi ve insanların bunun için madencilik yapmasını engellemiyor. Aslında dünya çapında Bitcoin madencilerinden çok daha merkezi değil.

Ünlü CEO, kripto para Ethereum için oldukça iyimser

Ayrıca ünlü CEO, Ethereum konusunda neden bu kadar iyimser olduğunu şöyle anlattı:

Akıllı bir sözleşme, Ethereum’un Bitcoin’den çok daha fazla kullanımı var, gümüşün yaptığı gibi, gümüş talebinin yüzde 20’si güneş enerjisi için. Yeşil bir ayak izi var, virüsler gümüş üzerinde yaşayamaz, birçok tıbbi kullanımı vb. var. Ethereum ile aynı şey, NFT’ler için ve DeFi için kullanılıyor. Blockchain’de büyüme için çok daha önemli bir omurga.

Ancak Holmes, Bitcoin’in de olumlu özelliklere sahip olduğunu şu şekilde söyledi:

Bitcoin bir değer deposudur. En büyük varlığı, Western Union gibi geleneksel para transferlerine kıyasla anında ve ucuza transfer etme yeteneğidir. Bu nedenle, gelişmiş ülkeler ve gelişmekte olan ülkeler arasındaki havale, Bitcoin’in para transferinde üstün bir yol olmasının klasik bir nedenidir.

Holmes, genç ve agresif yatırımcıları hem lider kripto para Bitcoin hem de Ethereum’a sahip olmaya teşvik ediyor ve şöyle diyor:

Altın, muhafazakar veya daha yaşlı yatırımcı için harika bir ticaret, ancak para basımı için piyasaları göreli olarak geride bıraktı. Altının kısa dönemde ons başına 3 bin dolarlık bir mermi potansiyeli olmalı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Kitco.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku