Ünlü Bitcoin boğası: Geleceği para politikaları belirleyecek

0 0

Ünlü Bitcoin boğasına göre geleceği para politikaları belirleyecek…

Anthony Pomplianoya göre gelecek dijital ve dijital olmayan para birimleri arasında değil para politikaları arasında rekabet getirecek.

Pompliano CNBC’nin 27 Eylül’deki Squawk Box isimli programında yaptığı yorumda sonunda insanların hükümetlerin kontrol edemediği bir para birimi olarak Bitcoin’i seçeceğine inanıyor.

Pompliano dolar ve diğer para birimleri dijitalleşince Bitcoinin nasıl bir değer deposu olarak kalacağı sorusuna “Öncelikle eğer ABD hükümeti Çinin dijital bir Yuan yarattığını ve diğer ülkelerin de bu durumu desteklediklerdiklerini görürse hemen dijital dolara geçecek. Tüm paranın sonunda dijital olacağını ve rekabetin farklı para politikaları arasında olacağını” ifade ederek cevap veriyor.

Bununla birlikte dijital Yuan kullanılabilir duruma gelirse ancak dijital bir dolar yoksa ülkeler Yuanı satın almayı kolaylaştıracak ve doların küresel rezerv para birimi olarak konumunu tehdit edecek.

Öyleyse insanlar dijital bir dolara sahip olabiliyorlarsa neden Bitcoine sahip olsunlar?

Pompliano bu soruya cevap olarak nihayetinde insanların manipüle edilemeyen el konulan veya sansür edilemez bir şeyi tercih edeceğine inandığını söylüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku