Ünlü analistten Bitcoin için 6 bin 300 dolar uyarısı

0 0

Cesur fiyat tahminleriyle tanınan yatırımcı 10 bin dolarlık direnç bölgesinden gerilemesinden sonra kripto para biriminin 6 bin 300 dolara ulaşacağını iddia ediyor.

Ona göre Bitcoinin mart ayında yaşadığı sert geri çekilme Ocak 2015teki gerilemeye benziyor. Bu nedenle Bitcoinin aşırı alım alanında kaldığını tahmin eden çeşitli teknik endekslerle birlikte 3 bin dolarlık bir geri çekilmenin devam edeceğine inanıyor.

Fakat bu düşüş senaryosu ne kadar gerçekçi?

Son bir blog yazısında Santiment 1000den fazla sosyal medya kanalındaki düşünceleri analiz ettikten sonra yatırımcıların ve piyasa katılımcılarının hala yükselişe geçtiğini doğruladı. Analizin ardından “daha aşağı yönlü piyasa hareketi olabilir” sonucuna vardı.

Bu kripto dünyasının halk dilinde “balinalar” olarak tabir edilen milyonlarca dolarlık adres sayısının piyasadaki varlıklarını boşaltmaya başlamasının nedeni olabilir.

Santiment’in “holders distribution” grafiği 14 Mayıstan bu yana 1.000 ila 10.000 BTC olan adres sayısının yaklaşık yüzde 1 oranında azaldığını gösteriyor. İlk bakışta önemsiz bir düşüş gibi görünse de bu balinaların 9 milyon ile 90 milyon dolar arasında Bitcoin olduğu düşünüldüğünde yüzde 1lik bir düşüş 12 milyar dolar anlamına gelir.

Öncü kripto para birimi 9 bin dolarlık destek seviyesinin altına kararlı bir şekilde gelirse risk altındaki yatırımcılar hisselerini satabilir ve fiyatları daha da aşağı çekebilir.

Bu şartlar altında 1.13 milyon adresin 730 bin BTC üzerinde satın alındığı yerde 8600 dolar ve 8800 dolar arasındaki tedarik duvarı beklemelidir. Aksi takdirde Bitcoin gerçekten de aralarında önemli bir engel olmadığı için 6.300 dolara düşebilir.

 Böyle kötümser bir senaryo göz önünde bulundurulduğunda bir alım satıma girmeden önce temkinli olup onay beklemek ve iyi analiz etmek önemli. Güçlü bir risk yönetimi stratejisi kullanmak olumsuz piyasa koşullarından kaçınmaya yardımcı olacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku