Ünlü Analist Bitcoin İçin Kritik Seviyeleri Açıkladı: Ralli Mi Geliyor?

Ünlü Analist Bitcoin İçin Kritik Seviyeleri Açıkladı: Ralli Mi Geliyor?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Önde gelen bir kripto para analisti olan PlanB, YouTube üzerinden yaptığı kripto para analizlerinde Bitcoin için ralliye işaret etti! Peki, bu tahminlerin arkasında ne var? İşte detaylar…

Analist açıkladı: Bitcoin yarılanmadan önce 60 bin dolara ulaşabilir

Kriptoarena.com olarak daha önce tahminlerini aktardığımız ünlü kripto para analisti PlanB, YouTube üzerinden yaptığı bir analizde 65.200 takipçisine seslendi. Bu analizde Bitcoin’in fiyat seviyelerine işaret eden ünlü analist, tarihsel olarak güvenilir bir göstergenin Bitcoin’in (BTC) fiyatının yaklaşık bir yıl içinde altı haneli rakamları aşabileceğini gösterdiğini söylüyor. Ünlü analist, Bitcoin’in göreceli güç endeksinin (RSI) daha önce parabolik rallilere işaret eden bir modeli tekrarlıyor gibi göründüğünü aktarıyor. Konu ile ilgili PlanB’nin sözleri şu şekilde:

Bu, RSI’ın buradan yarılanmaya doğru yükseleceği anlamına geliyor. Elbette dalgalanma olacak. Düz bir çizgi olmayacak. Ardından 2024’te RSI’ı 90 civarında olan bir boğa piyasası görebiliriz. Biraz üstünde, biraz altında, fark etmez. Ve ardından 2025-2026’da bir ayı piyasası.

Bitcoin İçin Teknik Analiz Açıklandı! İşte Kritik Seviyeler

PlanB, Bitcoin’in fiyatını öngörülen RSI modeline uygun olarak tahmin etmek için stok-akış (S2F) modelini kullanıyor. Geleneksel olarak değerli metaller gibi emtiaların performansını izlemek için kullanılan S2F modeli, bir varlığın fiyatını mevcut arzıyla karşılaştırır. Model, BTC madencilerinin ödüllerinin yarıya indirileceği ve ardından 300.000 ila 500.000 dolar arasında büyük bir hareketin yaşanacağı beklenen Nisan 2024 yarılanma olayına doğru Bitcoin’in 60.000 dolar olacağını öngörüyor. Uzman ismin sözleri şu şekilde:

Ve Bitcoin fiyatında bu böyle görünecek. Yani şu anda burada 30.000 dolar seviyesindeyiz ve aylardır orada sıkışmış durumdayız. Az önce RSI’da gösterdiğim bu senaryoda, buna ait olan fiyat budur. Dolayısıyla, 60.000 dolarlık stok-akış değeri etrafında yarıya doğru dalgalanma ile yükselecektir.

Sonra boğa piyasası gerçekten devam edecek, FOMO ve açgözlülükle boğa piyasasının ikinci aşaması ve sonra bu senaryoda, 500.000 dolarlık stok-akış değerinin hemen altında dibe vuran veya düzleşen oldukça muhafazakar bir boğa piyasası gerçekleşecek. Yani bu ortalama 300.000 dolar olabilir ki sanırım bu hala oldukça iyi. Buradan sonra 10 katına çıkar.

BTC fiyat durumu

Kripto para piyasası son haftalarda dalgalı işlem görürken lider kripto para birimi Bitcoin, son 24 saat içerisinde yüzde 3 değer kaybı yaşayarak 28,496.96 dolarlık seviyeye ulaştı. Geçtiğimiz haftalardan bu yana 30 bin dolar seviyesini birkaç kere kırsa da BTC, son 24 saatlik süreçte 29 bin doları da kaybetmiş görünüyor. Piyasa değeri ise 554,550,763,760 dolar seviyelerinde yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü Analist Bitcoin İçin Kritik Seviyeleri Açıkladı: Ralli Mi Geliyor?