Ünlü Analist Uyardı: Bitcoin İçin Ayı Tuzağı Var!

826

Popüler kripto para analisti ve trader’ı Rekt Capital, yeni bir Bitcoin fiyat değerine bahis yapan ayıların bu sefer kesinlikle yanlış yapacağını savunuyor. Analiste göre lider kripto para 50.000 dolar için savaşıyor olabilir, ancak son hamlesi, ayıların ödeme yapmasını sağlayacak “nihai” araç olabilir.

Analist, Bitcoin ayılarının daha fazla acı çekeceğini tahmin ediyor

Ünlü analist Rekt Capital, 5 Ekim’deki paylaştığı bir tweet’te, en son BTC fiyat hareketini “nihai ayı tuzağı” olarak nitelendiriyor. Bir ay içinde ilk kez 50.000 ve 50.400 dolara ulaştıktan sonra, Bitcoin bir kez daha piyasa katılımcıları arasında yoğun tartışmaların kaynağı oldu. Volatilite devam ederken BTC/USD’nin 50.000 doları tutup tutamayacağı ve tutmazsa ne kadar düşebileceği ise merak konusu haline geliyor.

Rekt Capital’e göre en çok dikkat edilmesi gereken şey daha uzun zaman dilimleri. Ayrıca, parite haftalık grafik bir baş ve omuz modeli oluşturdu. Bu geleneksel olarak yeni aşağı yönlü gelişmelere işaret ediyor. Bitcoin (BTC)’in en son direnci baz alındığında bu kez muhtemelen farklı olacağı söylenebilir. Rekt Capital bu durumu Twitter takipçilerine şu ifadeleri kullanarak özetliyor:

Görünüşe göre haftalık baş ve omuzlar nihai ayı tuzağıydı.

Piyasada boğa eğilimi yayılıyor

Bitcoin, birkaç haftalık fiyat aralığından çıkmaya devam ederse, bir sonraki ana direnç seviyeleri mevcut tüm zamanların en yüksek seviyelerine daha yakın olacak gibi görünüyor. Hem bu yılın dördüncü çeyreğinin geri kalanı hem de 2022 için görünüm, BTC fiyatının altı ay veya daha sonra en yüksek seviyeye ulaşması beklentileriyle, birçokları için yükseliş gösteriyor.

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi’ne göre, geçen hafta “aşırı korku” içinde olan piyasa duyarlılığı, 50.000 doların geri dönmesiyle “açgözlülüğe” geri döndü. Bitcoin (BTC)’in yükselişine rağmen yavaşlayan altcoin’lerin uyanışı, bir düşüşün ardından gelebilir. Ünlü trader Scott Melker salı günü bu konuda şu uyarıyı yapıyor:

ALT/USDT çiftleri iyi görünüyor. ALT/BTC çiftleri zor görünüyor. Bu durum genellikle BTC’nin yükselmek üzere olduğu, ALT/USDT çiftlerini biraz yukarı sürüklediği, ancak onları BTC’ye karşı ezdiği anlamına gelir. Kesin olmamakla birlikte olası bir senaryo.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku