Shiba Inu Çılgınlığı Çin’e de Sıçradı! İşte Ayrıntılar!

552

Çin’de internet fenomeni haline gelen terk edilmiş bir köpek, açık artırmada 160.000 yuan (18.500 euro; 25.000 dolar) karşılığında satıldı. Deng Deng isimli Shiba Inu cinsi köpeğin satışa çıkarıldığı açık arttırma yoğun bir talep gördü.

Deng Deng isimli sahipsiz Shiba Inu cinsi köpek açık arttırmada 25 bin dolara satıldı

Çin’de Deng Deng adlı Shiba Inu cinsi bir köpek, sahibi tarafından yedi yıl önce bir evcil hayvan eğitim merkezine bırakılmıştı. Köpeğin sahibi, onu almak için bir daha geri dönmedi. Evcil hayvan eğitim merkezinde bırakılan Deng Deng’in masrafları ödenmiyordu. Bu sebeple Pekin mahkemesi, sahibi bulunamayan sekiz yaşındaki köpeğin açık artırmaya çıkarılmasına karar verdi. Çevrimiçi teklif, Deng Deng’in sadece 78 dolarlık ilk satış fiyatının 320 katına satmasıyla büyük ilgi gördü.

Açık artırmanın 24 saat sürmesi gerekiyordu. Ancak 480 teklif sahibi ve 166 binden fazla görüntüleme aldıktan sonra beş saat daha uzatılması gerekti. Japon bir av köpeği türü olan Shiba Inu temasını kullanan kripto para birimlerinin yükselişiyle hareket eden memecoin’ler son aylarda büyük bir patlama yaşıyor. Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, geçen ay milyarder Elon Musk, Shiba Inu yavrusu Floki’nin bir resmini paylaşarak memecoin çılgınlığını desteklemeye devam ediyor.

Covid pandemisi sırasında Çin’de çevrimiçi satışlar patladı

Merkezin, açık arttırmadan önce köpeğin sahibine dava açtığı ve parayı ödemesini istediği bildirildi. Ancak mahkeme mal sahibiyle iletişime geçemeyince Shiba Inu cinsi köpek Deng Deng’in müzayedesini internette ilan etti. Reklam ve beraberindeki bir video, birçok kullanıcının köpeğin kötü durumuna sempati duyduğunu ifade ettiği Çin sosyal paylaşım sitesi Weibo’da viral oldu. Öte yandan köpeğin alıcısının kimliği açıklanmadı. Covid pandemisi sırasında Çin’de canlı yayın satışları patladı. Çünkü birçok insan katı karantina kuralları altında evde kalmaya zorlanmıştı.

Öte yandan meme temalı kripto para birimleri arasındaki yarış devam ediyor. Orijinal köpek temalı memecoin olan Dogecoin, bir başka memecoin olan Shiba Inu ile olan yarışta yeniden öne geçiyor. SHIB çılgınlığı yerini sakinliğe bırakırken, kripto para birimi piyasa sıralaması bakımından 11. sıraya kadar gerileyerek yazım sırasında 0,00005851 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Bbc.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku