Unlock Alarmı: Bu Hafta 7 Altcoin Kilit Açacak!

Unlock Alarmı: Bu Hafta 7 Altcoin Kilit Açacak!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kriptoarena.com olarak daha önce aktardığımız üzere kripto para piyasasında kilit açılımları, birçok yatırımcıyı yakından ilgilendirir ve kilitli coin’lerin serbest bırakılma sürecini ifade eder. Genel olarak arzı artırabilme potansiyeli nedeniyle fiyatı düşürme gibi tehlikeleri de bulunan unlock’lar, birçok yatırımcının dikkatini çekiyor. Uzmanlar, bu hafta token açılımı yapacak bu 7 altcoin projesine işaret etti! İşte detaylar…

Bu hafta kilit açılımı yapacak altcoin projeleri açıklandı!

Kripto para piyasasında aktarılan son Token Unlocks verilerine göre, bu hafta birçok altcoin projesinde kilit açılımı yapılacak. Miktarlar genel olarak küçük olsa da bu kilit açılımları birçok yatırımcıyı yakından ilgilendiriyor. Yalnızca DYDX, bu hafta on milyon dolar değerinden fazla token’ı serbest bırakacak. Peki, bu hafta hangi altcoin’lerde kilit açılımı olacak? İşte o altcoinler;

Liquity (LQTY), 5 Haziran 2023 saat 3:00’da toplam arzının yüzde 0.657’sini oluşturan 820 bin dolar değerinde 657.350.91 LQTY’nin kilitlerini açarak serbest bıraktı.

Galxe (GAL), 5 Haziran saat 15:00’da toplam arzının yüzde 0.2’lik kısmını oluşturan 560 bin dolar değerindeki 416.666.66 GAL token’ı serbest bırakacak.

Tornado Cash (TORN), 6 Haziran 06:30’da sahip olduğu toplam arzın yüzde 1.75’lik kısmını oluşturan 680 bin dolar değerindeki 175 bin TORN coin’in kilidini açarak serbest bırakacak.

dYdX (DYDX), 6 Haziran 18:00 itibariyle sahip olduğu toplam arzın yüzde 0.65’ini yani 13 milyon dolar değerindeki 6.520.128 DYDX’in kilidini açarak serbest dolaşıma bırakacak.

Hashflow (HFT), 7 Haziran saat 03:00’te, toplam arzın yüzde 0,32’sini temsil eden 1,5 milyon dolar değerinde 3,2 milyon HFT coin’i serbest bırakacak.

Hop Protocol (HOP), 9 Haziran saat 09:30’da yapacağı  unlock işlemlerinde toplam arzın yüzde 2’sini serbest bırakacak. Bu da 1.57 milyon dolar değerinde 20.000.000 HOP’u serbest bırakması anlamına geliyor.

Moonbeam (GLMR), 10 Haziran saat 3:00’da toplam arzın yüzde 0,304’ünü oluşturan yaklaşık 880.000 dolar değerinde 3.041.666,68 GLMR’nin kilidini açacak.

Kilit açılımları ne anlama geliyor? Yatırımcılar ne yapmalı?

Bildiğiniz üzere kripto para piyasasındaki coin kilitlerinin açılması, kullanım veya transfer için kullanılabilir hale gelmek üzere önceden kısıtlanmış veya kilitli coin’lerin bir kısmının serbest bırakılması sürecini ifade eder. Bu Unlock işlemleri, genel olarak coin arzlarını kontrol etmek veya coin’lerin piyasaya hızlıca boşaltılmasını engellemek yani bir pump and dump hareketine engel olmak için kullanılır. Bu kısıtlamalar, yetkilendirme programları, zamana dayalı kilitler veya performansa dayalı kilitler gibi farklı biçimler alabilir.

Bu 5 Büyük Altcoin Kilit Açıyor! Fiyatlar Ne Olur?

Bununla beraber kripto piyasasında bir coin kilidi açıldığında, önceden kilitlenmiş veya kısıtlanmış coinler, sahipleri tarafından kullanım veya aktarım için uygun hale gelir. Piyasaya ani bir coin akışı arzı artırabileceğinden ve potansiyel olarak fiyatı düşürebileceğinden, bunun coin fiyatı ve likiditesi üzerinde bir etkisi olabilir. Unlock işlemleri genel olarak önceden duyurulur ve piyasanın potansiyel etkiye hazırlanması için olanak tanır. Bu yüzden yatırımcıalrın, coin’leri satın almak, satmak veya tutmak ile ilgili bilinçli kararlar vermesi, yaklaşan unlock etkinlikleri ile ilgili bilgi sahibi olmaları oldukça dikkat edilmesi gereken konuların başında geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Unlock Alarmı: Bu Hafta 7 Altcoin Kilit Açacak!