UNICEF Kripto Para Fonu bugüne kadarki en büyük yatırımını yaptı

0 1

20 Haziran’da yedi farklı gelişmekte olan ülkeden sekiz teknoloji şirketi UNICEF Kripto Para Fonundan Ethereum kripto para yatırımı aldı. Bu fonların dünyanın yedi ülkesindeki sekiz şirkete aktarılması 20 dakikadan az sürdü ve 20 dolardan daha ucuza mal oldu.

UNICEF’in kripto yatırım aracı bu şirketlere önümüzdeki altı ay içinde ilgili teknolojilerini ölçeklendirme veya prototip oluşturmada kullanacakları yaklaşık 28 bin 600 dolar değerinde 125 ETH verdi. Bu yatırımı alan şirketler daha önce UNICEF’in İnovasyon Fonundan 100 bin dolar kadar para almıştı.

Bu şirketlerden Afinidata küçük çocuklu ebeveynlere eğitim içeriği sunuyor. Bir diğer şirket Cireha konuşma veya dil bozukluğu olan çocuklar için iletişim sistemleri kuruyor. UNICEF misyonu olan bu şirketlere misyonlarını daha da ileriye taşımak için kripto para birimiyle teşvik sağlıyor.

UNICEF Ventures liderlerinden Chris Fabian “Dijital dünyanın hayal edebileceğimizden daha hızlı bize geldiğini görüyoruz ve UNICEF bu yeni dünyanın tüm araçlarını bugün ve yarın çocuklara yardım etmek için kullanabilmelidir” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku