UK Investing.com’a Göre Etehreum Fiyatı Bu Seviyeye Ulaşacak

126

Ethereum (ETH), Bitcoin (BTC)’den daha mı iyi bir performans sergileyecek? JP Morgan analistleri, sene başından beri Ethereum fiyatının yüzde 500’den fazla artmasıyla bunun mümkün olduğunu düşünüyor. UK Investing.com araştırması da ETH için iyimser bir fiyat öngörüyor.

 

 UK.investing.com araştırması: Ethereum fiyatının 2022’de iki katına çıkması bekleniyor

JPMorgan analistleri, öngörülebilir gelecekte Ethereum’un yatırımcılar için Bitcoin‘den daha iyi bir seçim olacağını tahmin ediyor. Yılın başından bu yana, Ethereum yüzde 500 artarken, Bitcoin ise  yüzde 96 arttı. Sonuç olarak, ETH’nin piyasa değeri şu anda BTC’nin yarısı ve küresel ekonomideki mevcut eğilimler, banka analistlerine göre bu eğilimin devam edeceğini gösteriyor. Yazarlar, Ethereum’un merkeziyetsiz finans ve NFT’ler gibi gelişmekte olan sektörlerde zaten lider rol oynadığını belirtiyor. Bitcoin ise , El Salvador’da olduğu gibi bir ödeme aracı veya altına benzer bir değer deposu olarak kullanılıyor. Raporda şu ifadelere eyr verildi:
Tahvil getirilerindeki artış ve ardından para politikasının normalleşmesi, bir dijital altın ve değer deposu olarak Bitcoin’in popülaritesine zarar veriyor. Benzer şekilde, banka yeni bir raporda, daha yüksek reel getirilerin geleneksel altın üzerinde baskı oluşturduğunu söyledi. Ethereum, ise DeF, NFT sektörü ve  ve stablecoin sayesinde değer elde eder. ETH, gerçek kârlılık artışından Bitcoin’den daha az etkileniyor gibi görünüyor.

Ethereum İçin Taban Seviye Açıklandı: İşte Kritik Metrik ve Analist Yorumu

Uk.investing.com portalı tarafından yakın zamanda yapılan bir anket, yatırımcıların yüzde 52’sinin 2021’in sonuna kadar Ethereum satın almayı planladığını, yüzde 48’inin ise Bitcoin’e yatırım yapmayı planladığını gösterdi. Uk.investing.com’da kıdemli analist olan Jessie Cohen şunları söyledi:
 Birçok kripto yatırımcısı, DeFi projelerinin ve NFT’lerin yükselişi sayesinde geçtiğimiz yıl Ether için daha yüksek beklentiler gösterdi. ETH fiyatı 5 bin doların altında ancak yatırımcıların birçoğu fiyatın 2022’de iki katına çıkmasını bekliyor. Aynı zamanda, Bitcoin yavaşlama belirtisi göstermiyor ve kitlesel olarak benimsenmesinin önümüzdeki yıl ivme kazanmaya devam etmesi muhtemel.

 Goldman Sachs’tan onay alan ETH, JPMorgan’ı geride bıraktı

Ethereum geçen ay ilk kez piyasa değeri bakımından JPMorgan Chase’i geride bıraktı ve şu anda bankanın kendi sermayesinden 10 milyar dolar daha fazla olan yarım trilyon dolardan fazla bir değerle dünyanın en büyük 15. varlığı konumunda. JP Morgan’ın bir Eylül raporunda kurumsal yatırımcıların “Bitcoin yerine Ethereum için güçlü bir tercih” gösterdiği sonucuna vardığı belirtildi. Bu, analistleri tarafından, ilgili kripto para birimlerinin vadeli işlemlerinin fiyatlarının spot piyasaları ile
karşılaştırılmasına dayalı olarak varılan sonuçtur.

 Bu, JPMorgan gibi büyük bir bankadaki analistlerin böyle bir bakış açısını ilk kez dile getirmesi değil. Mayıs ayında Goldman Sachs, kripto para birimleri üzerine bir makale yayınladı ve Bitcoin’i küçük bir güç ve israf aracı olarak tanımlarken, Ethereum’u “Amazon’u” olarak yüceltti. Daha fazla Etehreum haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Atozmarkets.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku